Rotel RA 931MKII jaki CD i kolumny ???

Ronee ESP

New member
Witam

Posiadam w/w wzmacniacz i poszukuję do niego używanego CD w podobnej klasie.
Chciałbym aby nie zakłócił charakterystyki brzmieniowej Rotela. W muzyce zalerzy mi bowiem na bardzo dobrym brzmieniu gitar przesterowanych i czystych, pójźniej wokal i sekcja rytmiczna.

Co do kolumn to ponoć monitory bo mam mały pokój 3x5, ale bardziej wolalbym jakieś małe podłogówki i ciekaw jestem waszych propozycji (cena do 2000zł używki lub nowe)
Co do brzmienia to lubię delikatną górę, nawet bardzo delikatną ciepłą, Srednica taka aby dobrze eksponowała gitary a bas szybki i zwarty, żadne mulenie i niskie częstotliwości.

Czekam na wasze propozycje, Pozdrawiam

Nikomu nic nie przychodzi do głowy aby mi pomóc ??? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podłogówki dobre w klasie - NHT 3. Grają rewelacyjnie i są w nowej tańszej o 50% ofercie.
Cd myślałbym o HD 980 w rozsądnej cenie lub Pioneera PD6MK2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

squad05

New member
a ja myślę, że poszukaj cd Rotela do kompletu i jak będziesz miał już komplet to się przejdź na kilka odsłuchów i dobierzesz sam kolumny, które Ci się najbardziej spodobają. Kolumn nie kupuj w ciemno nie słuchając wcześniej.
 

Ronee ESP

New member
Odnośnie CD to raczej szukałbym jakiejś używki do 500 zł, nie znam tych roteli co chodzą na allegro po ok 300/400zł ale widac ze juz sporo lat mają, odnośnie HD980 to dosyć nowy CD za 950zł, możę jakaś używka trafi sie taniej, ostatnio obserwowałem też Arcama Alpha 8 poszedł za 600zł z kosztami przesyłki, ale słabo znam model i tą firmę.

Co do kolumn to napewno szukam coś z efektywnością 90dB lub więcej, (wzmak nie jest za mocny) i raczej z miękką górką a nie metalową, lubię delikatną i subtelną. i co do pas to raczej tak od 50/60Hz++ bo nie lubię buczenia, muzyka głównie rock ale ten po 2000r. (czyli lepsza jakość nagrania)
 
Ostatnia edycja:
Do góry