Roksan Caspian M2

DarkMag

New member
Czy ktoś posiada/ł ten wzmacniacz albo ma pewne informacje na temat tego jak odbywa się zmiana trybu pracy tego wzmacniacza jako końcówka mocy?
Z informacji producenta znalazłem, że wymagana jest ingerencja we wzmacniaczu.
Ale jak to się odbywa? Za każdym razem jak chcę zmienić to muszę rozbierać wzmacniacz?
Trochę chore...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Myślę że to będzie na podobnej zasadzie jak w moim Naimie. Oznaczone wejście może pracować jako końcówka mocy lub normalne wejście. Przełącznikiem wybierasz jak to wejście ma być skonfigurowane. Tylko w Naimie jest na zewnątrz a w RC może być w środku. Po przełączeniu na to wejście z pilota czy z panelu przedniego, będzie działać tak jak wybrałeś. Jest to pewnie zabezpieczenie, aby ktoś nie podłączył do końcówki mocy np. CD i spalił kolumny. ALE PEWNOŚCI NIE MAM.
 

DarkMag

New member
Czyli być może jest to jednorazowa ingerencja a później zmieniam to sobie z pilota? Dobrze rozumiem?
Ogólnie chcę żeby pracował jako końcówka w kd a do stereo kupię jakiś odtwarzacz sieciowy. Tylko czy przełączanie się między tym nie będzie problematyczne.
 

barburian

New member
Bez reklam

DarkMag

New member
barburian z tą listą nie do końca się zgodzę. Brałem pod uwagę Arcamy SA ale nie mają one możliwości pracy jako końcówka mocy. Na razie najbliżej mi do Atolla in200 signature bo tam wiem, że to działa. Co do Caspiana to czekam też na odpowiedź dystrybutora.
 

barburian

New member
Bez reklam
Wzmaki

barburian z tą listą nie do końca się zgodzę. Brałem pod uwagę Arcamy SA ale nie mają one możliwości pracy jako końcówka mocy. Na razie najbliżej mi do Atolla in200 signature bo tam wiem, że to działa. Co do Caspiana to czekam też na odpowiedź dystrybutora.


Testowałeś Arcama SA 30 w takiej konfiguracji ?
Musical Fidelity M6Si ma Bypass , Atoll , Roksan , Audio Analogue Fortissimo , Electrocompaniet ECI 4/5/6 TEAC AI 2000 oraz TEAC AI 3000 - te możesz brać w Ciemno

Sam szukam TEAC AI 3000 :)
 

DarkMag

New member
Nie testowałem. Jesteś pewien, że może on pracować jako końcówka mocy?
Na internetach nie znalazłem informacji jak to się przełącza itp.
 

sul76

New member
Nie testowałem. Jesteś pewien, że może on pracować jako końcówka mocy?
Na internetach nie znalazłem informacji jak to się przełącza itp.
Witam,
jeżeli pytasz o musical fidelity, to od m2si do m6si każdy na bypass ( przełącznik HT).
Działa to super, bo jedni z wejść liniowych (AUX 1) przełączamy z tyłu przełącznikiem na wejście HT.
Od tego czasu już pilotem wybieramy to wejście i jest to wejście na końcówkę mocy.
Rewelacyjne jak dla mnie rozwiązanie.
Pozdrawiam
 

DarkMag

New member
Może ktoś kiedyś będzie szukał informacji. Roksan Caspian M2 ma możliwość pracy jako końcówka mocy, ale wymaga to ingerencji wewnątrz wzmacniacza (jakiej nie pytałem już) i wtedy działa już tylko jako końcówka mocy.
Pozostaje mi Atoll in200 Signature, chyba, że macie jeszcze jakieś typy pod Silver 500.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Pamiętam, że połączenie MA RX8 z Arcam-em, zrobiło dawno temu na mnie mocne wrażenie. Nie wiem jak teraz...
Polecam Ci posłuchać Creeka 100A, Naima XSa i jeżeli wygląd nie ma znaczenia, to Curusa One. Atolla 200 Signature też bym mógł do domu przygarnąć... Xd

Oprócz Atolla, którego słuchałem w salonie, resztę miałem (mam) w domu i słuchałem z moimi Ariami 926.
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Chciałbym trochę złagodzić górę. W Silver 500 jest ona dla mnie zbyt ostra i przeważająca. Ogólnie to nadal pozostaje około 80% KD dla tego ważne dla mnie jest, żeby wzmacniacz miał możliwość pracy jako końcówka mocy na fronty.
Rabit stereo zaczęło mi przeszkadzać po tym jak dotarły Focale do ojca z Naimem. Dla tego szukam czegoś pod stereo do siebie. Wcześniej RZ840 było ok :)
 

barburian

New member
Bez reklam

rabit

Active member
Bez reklam
Chciałbym trochę złagodzić górę. W Silver 500 jest ona dla mnie zbyt ostra i przeważająca. Ogólnie to nadal pozostaje około 80% KD dla tego ważne dla mnie jest, żeby wzmacniacz miał możliwość pracy jako końcówka mocy na fronty.
Rabit stereo zaczęło mi przeszkadzać po tym jak dotarły Focale do ojca z Naimem. Dla tego szukam czegoś pod stereo do siebie. Wcześniej RZ840 było ok :)

U mnie też jest Focal z Naimem. I nie jest to łagodna góra, i brak podbarwień. Taki zadziorny dźwięk. Jeżeli chcesz łagodniejszą góre, to jednak Arcam i MF jest bardziej dla Ciebie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Ważne, abyś posłuchał i sam się przekonał, zanim coś kupisz.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Z tego co się orientuję to można skonfigurować jedno z wejść w Arcam SA 30 jako połączenie z kinem domowym .
Troszkę na innych zasadach jak np.w Atollu Bypass ale do ogarnięcia .Pzdr
 

sul76

New member
Wzmacniacz chcę kupić nowy. Z możliwością odesłania jak nie podpasuje.
Witam,
to wypadałoby umówić się że sklepem na wypożyczenie i sprawdzić jak gra.
Nie wspomnę już o tym, że dostaniesz nowy np musical fidelity, który potrzebuje wygrzania ze 100-200h i będziesz go kotłował żeby usłyszeć jak gra, a potem ewentualnie odeślesz?
Ja się cieszę, że w tych czasach nie prowadzę działalności polegającej na sprzedaży konsumentom na odległość...
 

DarkMag

New member
Są też tacy z takim podejściem jak Ty. Ale są też sklepy które, praktykują wypożyczanie sprzętu klientowi. Niekoniecznie dostaniesz nowy do przetestowania, tylko taki który gra już te 200h na sklepie. Nikt tu raczej sprzętu nie katuje tym bardziej nie swojego. Później takie urządzenie możesz znaleźć w sprzedaży jako powystawowe.
Ja nie widzę różnicy czy taki powystawowy sprzęt grał w salonie czy u kogoś w domu.
 
Do góry