RockTek G2

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak jak wspomniałem w innym wpisie, pojawiają się kolejne tv boxy oparte na układzie S905X4-K z 4GB RAM i 32GB eMMC, z certyfikatami Google/Netfix, których ceny są w miarę do przyjęcia dla polskiego konsumenta. Jednym z ostatnich jest produkt firmowany przez tajwańską firmę RockTek model RockTek G2, który w przedsprzedaży został wyceniony na 128 dolarów.

Parametry sprzętowe są właściwie takie same, jak w omawianych już tutaj boxach Nokia Streaming Box 8010 i Homatics Box R 4K Plus.

Box pracuje pod kontrolą Google Android TV 11 (ponoć ma być w najbliższym czasie 12), obsługuje WiFi 6 (2T2R), ma kartę 1000Mbps Giga Ethernet, dwa złącza USB 3.0+2.0, USB C do ładowania urządzeń, złącze kart microSD, SPDIF, AV, oczywiście HDMI,

Producent (to SEI Robotics) informuje, że wspiera: AV1, VP9, H.264, H.265 (HEVC) HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Atmos, DTS HD, 4K@60Hz 12-bit Deep Color.

Nie trafiłem jeszcze na żadną konkretną recenzję, ale gdy taka się pojawi postaram się tutaj nią podzielić.

roctec g2_3.jpg
roctec g2_1.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Producent (to SEI Robotics) informuje, że wspiera: AV1, VP9, H.264, H.265 (HEVC) HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Atmos, DTS HD, 4K@60Hz 12-bit Deep Color.
Ponownie nic ponad to co oferuje Firestick w cenie ponad dwukrotnie wyższej (na tą chwilę, bo za pewne na Black Friday ,jak co roku cena Firesticka spadnie do ok 40 dolców) .
Właściwie to chyba nawet mniej , bo nie ma słowa o obsłudze HLG.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firestick=streaming przy 2Gb RAM, powyższy box=odtwarzanie plików z zewnętrznych nośników + streaming przy 4GB RAM. Ja akurat mam spore archiwa (HDD i BD) i często do nich sięgam. Firestick z uwagi na obsługę tylko FAT32 do moich archiwów się nie nadaje.
 
Do góry