Rel ht 1205 vs dali k14f vs svs sb 2000 pro

Oskarito

New member
Cześć wszystkim,
Tak jak w temacie jestem na etapie kupna suba do kina 75% filmy 15%konsola 10%muzyka
Rowazam 3 modele z tytulu które praktycznie mogę dostać w tej samej cenie.
Co byście polecili z tej trójki najbardziej? o dali k14f ciężko coś znalesc na internecie. Najbardziej bylem za dali ale widzę wedlug specyfikacji ze schodzi tylko do 29 Hz co jest dosyć dziwne bo ma bass reflex i największy głośnik 14. Zalezy mi na dobrym subie ponieważ kolumny mam naścienne i chce trochę nadrobić właśnie dobrym subem. Proszę o pomoc fachowców :)
 

Manarino

Banned
Zdecydowanie Rel HT1205 .
Posiadam ten subwoofer.

SVS to tak naprawdę młodzik w robieniu subwooferów. Są to głośniki które lubią przeciągać niskie tony. REL jest znacznie bardziej dynamiczny. SVS raczej konkuruje z Velodynem. REL stoi trochę wyżej i prezentuje znacznie więcej.
Słuchałem tych dwóch subwoofer.ów . Bez dłuższej chwili namysłu wybrałem Rel HT1205 .
Słuchałem również HT1003. Jest nieco słabszy , ale szybszy w graniu .
Bierz Rel.a . Będziesz zachwycony brzmieniem . A który z tych dwóch, to już zależy od metrażu.
 
Ostatnia edycja:

Oskarito

New member
Dzięki za radę, ten dali co prawda mnie kusi dlatego że jest na niego spory upust i wychodzi prawie to samo... Ale nic o nim nie ma a o relu widzę same pozytywne opinie. Metraż wyglada tak że salon jest w kształcie litery L na zakończeniu litery jest wnęka w której jest około 25m2, wszystko jest otwarte na salon
 

Manarino

Banned
Dzięki za radę, ten dali co prawda mnie kusi dlatego że jest na niego spory upust i wychodzi prawie to samo... Ale nic o nim nie ma a o relu widzę same pozytywne opinie. Metraż wyglada tak że salon jest w kształcie litery L na zakończeniu litery jest wnęka w której jest około 25m2, wszystko jest otwarte na salon

Nie wiem jak brzmi Dali . Nigdy nie miałem okazji odsłuchać tego suba. W zasadzie nigdy nie brałem go nawet pod uwagę przed zakupem .
Z kolei Rel specjalizuje się w subwoofer'ach i naprawdę robi kawał dobrej roboty .
Myślę, że Rel ht 1003 dał by radę na te 25m2 , o ile nie jest to otwarte pomieszczenie, a u Ciebie jednak jest .
1205 napewno da radę :)

Ja przed zakupem sugerowałem się opiniami kilku specjalistów z kilku rożnych salonów audio i praktycznie każdy podpowiadał markę Rel .
SVS również jest super , ale Rel według mnie wypada lepiej .
Dogadaj się z jakimś salonem i umów na odsłuch.

Jeżeli mowa o upustach , rabatach , to nie szukaj oszczędności na subie :).
 
Ostatnia edycja:

Oskarito

New member
Spróbuję odsłuchać obu ale skłonie się raczej za waszymi radami w stronę rela 🙂
Jeden byłbym do odsłuchu w innym miejscu drugi w innym, sprzedawca który ma oba twierdzi że przy tej samej cenie dali wypada nawet lepiej niż rel. Ciekawe swoją drogą jak brzmi rel 1508 czy jest duży przeskok względem 1205 🙂
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Pamiętaj że svs ma aplikację***i PEQ dzięki czemu możesz idealnie dostroić***sub do warunków w domu to największa przewaga svs w stosunku do rela.
 

P-U-M-A

New member
Pamiętaj że svs ma aplikację***i PEQ dzięki czemu możesz idealnie dostroić***sub do warunków w domu to największa przewaga svs w stosunku do rela.
No niby masz aplikacje ale z jednej strony jak jej użyć? Żeby znać częstotliwości w których trzeba zrobić korekty to trzeba mikrofonu aby zrobić pomiar. Osobiście jak już robimy korekty częstotliwości ( poprawienie pracy subwoofera) to kupiłbym subwoofer bez DSP i kupił zewnętrzny DSP typu minidsp który daje sporo większe możliwości. Mikrofon potrzebujesz kupić tak czy siak.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Mimo wszystko będzie to wyższy poziom skompilowania a nie każdy sobie z tym poradzi jak i kolejny dodatkowy koszt za DSP+kabel.
 

P-U-M-A

New member
No tak ale tak czy siak musisz go kupić. To ci powiem uczciwie że taniej i lepiej wychodzi tańszy sub bez dsp. Kupić MiniDSP zrobić pomiar REW. I za pomocą minidsp robiąc korekty nawet tańszy Subwoofer zrobi lepsze wrażenie. Oczywiście jestem twojego zdania że SVS to świetne Subwoofery. Sam mam 4 szt SB2000 i jestem zadowolony.
 

Oskarito

New member
Postawiłem za wasza rada na rela 1205 i naprawdę jakość jest świetna. Nie jestem tylko pewny czy dobrze wszystko ustawiłem, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej a żeby nie przeciągać za duża ilością basu. Podpiołem go kablem typu Y, autokalibracja ustawiła mi odcięcie frontów oraz centralnego na 60hz, surroundy na 150 Hz i lfe suba na 120. Zmieniłem odcięciecie frontów i centralnego na 80 Hz i lfe suba też na 80 Hz. Z tyłu suba głośność ustawiłem na 3/4 mocy, crossover mniej więcej na 80 tak jak w ampli. Mój centralny to klipsch rp 450c a kolumny naścienne dls flatbox XL z góry dzięki za pomoc 🙂
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Kina nie podpina się kablem Y. Skoro ustawisz crossover w amplitunerze dla poszczególnych kolumn to crossover na subie nie dotykasz tylko ustawisz na max/lfe.
Poczytaj o popranej konfiguracji amplituner kina domowego i subwoofera. Po to stosujesz kanał LFE aby to amplituner odpowiadał***za podział zwrotnicy.

LFE w ampli też nie potrzebnie ucinasz na 80hz bo tym samym ścieżkę basową w filmach 5.1/7.1 tniesz, przy dobrym subie pozostawić 120.

Jeśli instrukcja rela nie jest dla ciebie zrozumiała pobierz instrukcję svs.
 

Oskarito

New member
Sprzedawca taki kabel mi zalecił pow że do tego suba lepiej zastosować y, nie wiem czym się kierował.
Teraz nie wiem czy zostawić y i zrobić poprawnie konfigurację czy kupić drugi kabel do lfe? Tani nie był ale trudno wolę żeby to śmigało tak jak ma
 

Oskarito

New member
Czyli w skrócie zostawić wpietego Y do obu wejść w subie R i L l/Lfe, crossover ustawić w subie na maxa, głośność w subie wedlug swoich preferencji, lfe w ampli ustawić na 120, i reszta może w zasadzie zostać? Czy odciąć np jeszcze te kolumny naścienne na 120 żeby nie podbijały a centralny zostawić tak jak mam na 80
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ogólnie to musisz ponownie przeprowadzić kalibrację ponieważ nie miałeś na maxa ustawionej zwrotnicy na subie. Podczas kalibracji robisz tak aby jego głośność subwoofera wyszła bliska 0 w ustawieniach amplitunera, żeby nie musiał go minusowa ani plusować. Dopiero po zakończeniu kalibracji delikatnie możesz sobie vol sub wyregulować według preferencji.
 
Do góry