QLED Q 60 i filmy z netflix z Dolby Digital

miro258

New member
WItam
czy jest możliwość podłączenia amplitunera przez optyk i puszczenia dźwięku DD na kolumny?
Przyznam się ze dzisiaj próbowałem i nic z tego . Wygląda jakby dźwięk DD i DD+ był niedostępny
Ikony o tym informują

Czy może ktoś pomóc ?
 

werf

Active member
Bez reklam
WItam
czy jest możliwość podłączenia amplitunera przez optyk i puszczenia dźwięku DD na kolumny?
Przyznam się ze dzisiaj próbowałem i nic z tego . Wygląda jakby dźwięk DD i DD+ był niedostępny
Ikony o tym informują

Czy może ktoś pomóc ?

Jest możliwość, działa, z tym że od jakiś trzech tygodni Netflix coś zmienił w aplikacji i znikł wybór z poziomu TV(funkcja nie aktywna) Bezproblemowo zmiana działa w Prime i Rakuten-nie.
Ps DD+ to potrzebujesz skorzystać ARC.
Samsung zna problem.
 
Ostatnia edycja:

miro258

New member
mam rozumieć że przed 3 -4 tygodniami oglądaleś netflix bezpośrednio z telewizora i mialeś dźwięk DD ???
 

werf

Active member
Bez reklam
Mam go do dzisiaj łącznie z Atmosem z tym że jakiś czas temu znikła opcja zmiany między pcm/dd/dd+.

W opcjach netflxa co masz wybrane ?
 

miro258

New member
w opcjach netflixa mam DD
do tej pory na starym tv oglądalem netflixa z DD ale leciał z dekodera orange . Tam mam ten dźwięk
A jaki tv masz ?
 

werf

Active member
Bez reklam
Podaj co oglądasz obecnie i jaką dokładnie masz ścieżkę dźwięku wybraną .
Pamiętaj że do dd+ musisz podłączyć ARC.
Mój tv to q85,ale to nie ma znaczenia wszystkie q z 19 roku działają
 

miro258

New member
Witaj

Wyjaśniło się
Trzeba najpierw włączyć film z DD w netflix a w drugim kroku zmienić ustawienia w tv w zakładce dźwięk
1 )wyjście dźwięku z telewizyjny na optyczny
2 )ustawienia eksperckie
a ) format wyjściowego dźwięku przestrzennego zmienić na DD

Jeśli spróbujemy to zrobić bez włączonego filmu to ikona DD w formacie dźwięku przestrzennego nie będzie aktywna

Wygląda na rozwiązany temat
Dziękuję
 
Do góry