Qed x- tube 350

vioxx

New member
Witam, mam mały problem. Kupiłem Kolumny Paradigmy 7v7, amplituner Onkyo 609 oraz kable jak w temacie qed x-tube 350. Problem pojawił się w domu. Nigdy nie widziałem takiego kabla - w środku jest niby oplot metalowy oraz stykająca się z oplotem jakaś warstwa metalowa. Ogólnie nie wiem jak to podłączyć do kolumn i wzmacniacza - czy wszystko razem podłączyć czy może ten oplot zostawić i podączyć sam środek?? I przy okazji czy jest możliwość w Paradigmach podłączenie wejść bananowych na tych kablach?? Serdecznie dziękuję za odpowiedz.
 

Podpucha

New member
Jeśli na całej długości przewodu oplot styka sie z rdzeniem przewodu to niema to znaczenia, przewaznie oplot taki jest oddzielony od rdzenia warstwa plastiku a oplot słuzy jako ekranowanie na eliminowanie zakłucen cos jak w kablach antenowych, z tego co sie orientuje i patrzylem po sklepach te przewody co kupiles sa typowo pod wtyki bananowe.

A co do kolumn z KD to mozesz zobaczyc czy w terminalu tam gdzie sie wkreca przewody, od czoła we wkretce masz otwor na wtyk bananowy, ale to chyba juz kazde terminale tak maja. Moj ma a nie jest to zestaw z kosmosu.
 

vioxx

New member
Witam w załączniku przesyłam przekrój kabla. Czyli mam rozumieć, że ten kabel nie posiada ekranowania?? Ten środek air code dialectic jest plastikowy - i pusty w środku - zastanawiam się dlaczego tak jest?? hificonfidential.co.uk/images/xtubediag.gif
 

vioxx

New member
Witam, czytałem już ten opis - nie wynika z niego jak podłączyć kabel do głośników ani amplitunera. - te "obwód" AirCore sam w sobie nie przewodzi prądu więc jak rozumiem należy podłączyć ten "niby" oplot tak??
 

Podpucha

New member
Witam, czytałem już ten opis - nie wynika z niego jak podłączyć kabel do głośników ani amplitunera. - te "obwód" AirCore sam w sobie nie przewodzi prądu więc jak rozumiem należy podłączyć ten "niby" oplot tak??

jak juz kupiłes ten przewod zrob to tak jak nalezy, jesli nie masz zakonczen odpowiednich dla tego przewodu to je kup i najlepiej takie bys bezproblemowo podlaczyl całosc do apli i do kolumny.

Zakładac taki przewod na skretke to jak dla mnie to obciach, jesli do ampli podpasuja Ci banany to kup tyle na ile masz przewodow, a jesli widełki to widełki.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Pytanie do VIOXX
Trochę nie w temacie ale poszukuję głośników do kina i myślę nad MA oraz właśnie paradigm s7. Jak Twoja ocena brzmienia, porównywałeś z innymi?? dzięki za odpowiedź
 

vioxx

New member
Witam, Przesłuchiwałem już głośniki dali concept 6, focal chorus 716v, JBL es 100 - i powiem że jak dla mnie najbardziej żywy i czysty dźwięk miały właśnie paradigmy.
 

vioxx

New member
macek - jak podpięty jest ten kabel w bananie?? tzn. rozumiem że elementem przewodzącym jest tan oplot ??
 
Do góry