QE65Q64 vs QE65Q74

Petru23

Banned
Jak obejrzałem demo na swoich samsungach to też wow. Odpaliłem film, i zamiast tła widzę czerń. Niczego tam nie było, jakby ekran przestał świecić. Podbilem szczegóły itp i czerń znikła, stała się szara. I zacząłem się zastanawiać, po co mi mega czerń, skoro w sumie to jej nie potrzebuje.
Właśnie ogladam IPSa ;)
 

12jojko

Banned
Cześć, zastanawiam się nad 50TU8502 za 2 tysiące, ale naszła mnie myśl, czy może dołożyć te 400-500 zł (budżet mam 2,5 tysiąca) i wziąć któryś z qledów z niższej serii, czyli Q60T w rozmiarach 43 lub 50 cali (chyba jednak wolałbym 50), ktoś posiada taki model od dłuższego czasu i mógłby coś o nim więcej powiedzieć? Oglądałem filmiki na YT, ale filmiki jak to filmiki, nie wiadomo, ile komuś dano za pochlebną recenzję, więc wolę usłyszeć parę słów od posiadaczy takiego modelu ;)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Za 2500 kupisz hx800 serie Panasonica.
Jak już qleda to od serii 7 w zwyż. Poszukaj porównań Q60T z tu8500, poczytaj na geex.

Pamiętaj, że Samsung ma najlepszy marketing na rynku, żaden inny producent nor pakuję tyle kasy w ten aspekt. Dlatego Samsung u nas to marka wręcz ekskluzywna ;)
 

12jojko

Banned
Za 2500 kupisz hx800 serie Panasonica.
Jak już qleda to od serii 7 w zwyż. Poszukaj porównań Q60T z tu8500, poczytaj na geex.

Pamiętaj, że Samsung ma najlepszy marketing na rynku, żaden inny producent nor pakuję tyle kasy w ten aspekt. Dlatego Samsung u nas to marka wręcz ekskluzywna ;)

Właśnie gadałem z kolesiem, który odradzał mi Q60T, że nie wart swojej ceny i tańsze modele Samsunga dają tej samej jakości obraz, a czasem nawet lepszej. O panasie też myślałem, ale też dużo osób mi pisało, że jakość obrazu taka sama, jak w tańszych modelach, na avforums jest nawet w tabelce „nie polecanych modeli w stosunku jakość/cena”. Panas w zasadzie przemawiał do mnie tylko tym, że ma dodatkowo Dolby Vision, a jasność i kontrast ma chyba nawet na poziomie Samsungów TU8xxx, smart panasa do mnie nie przemawia. Gdyby był 300 zł tańszy to chyba bym zaryzykował.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Mam 55Q67T oraz udany zeszłoroczny model 55RU7452 i zapewniam że Q60 jest wart uwagi - o wiele jaśniejszy i z lepszymi kolorami (nie na ustawieniach fabrycznych) no i trafił mi się egzemplarz idealnie podświetlony, aż trudno uwierzyć że jest na krawędziowym podświetlaniu, a i wieczorem pasy w filmach czarne jak smoła :smile: ps. jeśli masz jasny pokój nie bierz TU8500
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do małego pokoju zamówiłem QE43Q64TAU. Ma zastąpić wysłużonego 40K6300. No i cena była niezła 2049 zł.
Jak kurier dostarczy podzielę się wrażeniami co ten mały telewizorek potrafi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konkurencja w klasie cenowej ma zdecydowanie lepsze multimedia, większe możliwości, lepsze skalowanie, większą jasność.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Być może. Ale w dużym pokoju mam QE55Q60R ( z 2019r) i jestem zadowolony. Sądzę że malutki QLEDzik z 2020 roku też mnie zadowoli. Porażką był krzywy UE55R7353 . Pozbyłem się go po miesiącu.
A jaki Twoim zdaniem byłby lepszy 43 calowy za 2000 zł ?
 

12jojko

Banned
Być może. Ale w dużym pokoju mam QE55Q60R ( z 2019r) i jestem zadowolony. Sądzę że malutki QLEDzik z 2020 roku też mnie zadowoli. Porażką był krzywy UE55R7353 . Pozbyłem się go po miesiącu.
A jaki Twoim zdaniem byłby lepszy 43 calowy za 2000 zł ?

Model z 2019 jest dużo lepszy od tych z 2020, wiele razy tę opinię słyszałem od kilku osób. Niestety Samsung skopał najnowsze qledy, może odkupi winy w tych z 2021.
 

adam80

Member
Nie tak szybko - najpierw to te nowe będą z "podatkiem" od nowości;-) Jak tylko trafi ci się egzemplarz z dobrym podświetleniem - to będziesz zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Dokładnie, pewnie jakoś 30% droższe niż obecnie. Nowe modele kupować to dopiero na jesień, wtedy będą normalniejsze ceny. Ja liczę, że coś się ruszy w tym tygodniu z cenami, ale akurat nie zamierzam brać Samsunga.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i dostałem dzisiaj przesyłkę z QLEDzikiem 43Q64T. Po 2 godzinnej zabawie jestem zadowolony. Równomierność podświetlenia OK , kolory,kontrast OK. Wkurza mnie ten system ambient na który poświęcili jeden klawisz w pilocie w którym jest ich i tak mało. Wartość użytkowa tego ambientu dla mnie zerowa. W Q60R w dużym pokoju mam to samo i przez rok nie włączyłem tego ani razu.
W sumie udany zakup. Oby chodził bezusterkowo.
 
Do góry