Pytanie

JaAgent

New member
Drodzy forumowicze!
Wyremontowałem pokój z przystosowaniem do Atmosa (głosniki w suficie)
Profile metalowe a na nie płyty gipsowe.(wszystkie ściany)
Przy spokojnym graniu wszystko OK ,natomiast głośniejsze granie powoduje wibrację
tych że profili i płyt oraz ich nieprzyjemne brzęczenie.
Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy jakieś maty akustyczne coś tu pomogą?
Przy niskim basie (2 suby) jest to bardzo nieprzyjemne.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kino domowe i GK w jednym zdaniu? Można, ale trzeba przestrzenie wypełnić matą wygłuszającą lub jeszcze lepiej korkiem. Profile nie mogą być kładzione równolegle, bo wówczas dają możliwość rezonansu płytom. Mówiąc wprost, ekipa, która umie to poprawnie zrobić kosztuje więcej niż to kino domowe...
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Profile nie mogą być kładzione równolegle, bo wówczas dają możliwość rezonansu płytom. Mówiąc wprost, ekipa, która umie to poprawnie zrobić kosztuje więcej niż to kino domowe...


jak czytam takie brednie to mi sie kawa w kubku gotuje .....
czekam na instrukcje lub jedno małe zdjęcie z internetu o kładzeniu profili co by sobie zwykły śmiertelnik nie poradził że aż trzeba ekipy budującej pałace w dubaju



Agent, jak masz profile położone na suficie ? nośne i do tego poprzeczne? jeśli tak to uchwyty krzyżakowe mogą ci dzwonić, ja w krzyżaki pianką psikałem i je wyciszyłem, u ciebie już będzie z tym problem bo sie nie dostaniesz do tego. Masz zdjęcia w remoncie ?
Natomiast na ścianie, jak mocowałeś profile do ściany ? jaka odległość między profilami ? Zależy jak jest to zrobione, jak od regipsu do ściany jest pusta przestrzeń i duża tzn więcej jak profil czyli te 2,5 cm, to ci będzie grało. Mogłeś też dać wełne mineralną w środek, teraz nic z tym nie zrobisz, maty naklejone na regips teraz mogą nic nie dać



to o czym pisze krzysztofradio to niekoniecznie zdało by egzamin
 

JaAgent

New member
Dzięki za odpowiedź.
Tak czułem ,że nic się z tym już teraz nie da zrobić.
No cóż mam nauczkę.
Ale , jak będę budował dom:) to wtedy już zrobię pomieszczenie do kina domowego tak aby
nic mi nie brzęczało.
 
Do góry