Pytanie o port zasilający w projektorach Optoma

lipaaa

New member
Witam koledzy i koleżanki,***

chciałem zapytać czy może ktoś ma doświadczenie z zasilaniem dodatkowych urządzeń takie jak np. Google Chromecast z portów w projektorze Optoma?

Posiadam Optoma HD29HST Optoma podaje że jest to port który ma wartość 5V - 1.5A i można nim zasilać urządzenia dodatkowe takie jak Chromecast.***Właśnie wczoraj zakupiłem Chromecast z Google tv który do zasilanie potrzebuje 5V 1.5A i niestety po podłączeniu urządzenia mam komunikat że jest niewystarczające zasilanie. Gdy podłączę Chromecast do powerbanka który jest wystarczająco mocny to urządzenie startuje dalej bez problemu.***

Patrząc pobieżnie po tym ile procent spada z powerbanka w trakcie np 30min. to widać że jest to faktycznie mała wartość, co więcej ładowarka do Chromecast ma wartość 5V 1.5A więc zakładam że wina nie leży po zaniżonych wartościach Google.
 

lipaaa

New member
Chciałem napisać rozwiązanie problemu i podziękować również tu oficjalnemu serwisowi Optoma FIXIT SA który naprowadził mnie na rozwiązania.

Nie miałem pojęcia że przy takich małych odległościach 1-1.5m długość kabla może mieć znaczenie, a okazało się że ma kluczowe. Oryginalny kabel Google ma ok 1.5m choć dokładnie nie mierzyłem, wyciągnąłem z szuflad kilka kabelków usb c i okazało się że jeden kabel krótszy od oryginalnego sprawił że urządzenie ruszyło :)

Przeczytałem też że wartość amperów może się zmieniać co kilkadziesiąt centymetrów więc w tym przypadku jeżeli urządzenie musi mieć min. 1.5A, a usb projektora ma max 1.5A to nie może być żadnych strat po drodze kabel nie może być za długi.

Nie pamiętam niestety od czego ten działający kabel jest.

Zamówiłem też kabel usb-usb-c 15cm tylko z funkcją ładowania i sprawdzę czy również jest ok i czy tylko długość żyły ma znaczenie i jakieś dodaktowe funkcję (przesyłanie danych, sterowanie) ma znaczenie. Choć nie wydaj mi się bo oryginalny idzie też od ładowarki do portu usb-c. więc cały sygnał chyba leci przez HDMI.

Dam znać jak przyjdzie ten krótki kabel.

Kolejny raz okazało się że długość ma znaczenie :)
 

Joanna-Fixit

New member
Chciałem napisać rozwiązanie problemu i podziękować również tu oficjalnemu serwisowi Optoma FIXIT SA który naprowadził mnie na rozwiązania.

Nie miałem pojęcia że przy takich małych odległościach 1-1.5m długość kabla może mieć znaczenie, a okazało się że ma kluczowe. Oryginalny kabel Google ma ok 1.5m choć dokładnie nie mierzyłem, wyciągnąłem z szuflad kilka kabelków usb c i okazało się że jeden kabel krótszy od oryginalnego sprawił że urządzenie ruszyło :)

Przeczytałem też że wartość amperów może się zmieniać co kilkadziesiąt centymetrów więc w tym przypadku jeżeli urządzenie musi mieć min. 1.5A, a usb projektora ma max 1.5A to nie może być żadnych strat po drodze kabel nie może być za długi.

Nie pamiętam niestety od czego ten działający kabel jest.

Zamówiłem też kabel usb-usb-c 15cm tylko z funkcją ładowania i sprawdzę czy również jest ok i czy tylko długość żyły ma znaczenie i jakieś dodaktowe funkcję (przesyłanie danych, sterowanie) ma znaczenie. Choć nie wydaj mi się bo oryginalny idzie też od ładowarki do portu usb-c. więc cały sygnał chyba leci przez HDMI.

Dam znać jak przyjdzie ten krótki kabel.

Kolejny raz okazało się że długość ma znaczenie :)


Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i chętnie służymy radą w przypadku innych technicznych pytań.


Pozdrawiam,

Aśka z Fixit
 
Do góry