Pytanie o podłączenie słuchawek do telewizora LG OLED C8 65"

Lukkiii

New member
Witam,
Mam telewizor LG OLED C8 65". Mam w planach używać słuchawek bezprzewodowych (ale mogą być w ostateczności przewodowe) do oglądania filmów na netflix itp.
I tu pojawia się kilka pytań:
1. Jakie słuchawki najlepiej się sprawdzają do oglądania z tym modelem telewizora tak aby uzyskać dobrą jakość dźwięku w nie za wysokich cenach ( nie muszą to być najnowsze modele słuchawek mogę kupić jakieś starsze - myślałem nad modelem samsung buds 2 tylko nie wiem czy będą kompatybilne i czy nie lepiej kupić większe słuchawki )?
2. Czy da się uzyskać na słuchawkach bezprzewodowych lub przewodowych dźwięk przestrzenny 5.1 atmos na netflixie i innych platformach? Czy to będzie tylko stereo 2.0 nawet jeżeli źródło będzie 5.1.
3. Mam w posiadaniu kilka modeli starszych słuchawek oto one: STEELSERIES Arctis 5 (przewodowe), steelseries arctis 7p+ (bezprzewodowe), Kingston Hyperx Cloud II Headset KHX-HSCP-RD (przewodowe). Czy któreś z nich są kompatybilne i by się nadawały do używania z tym lg c8?
4. W jaki sposób to wszystko skonfigurować tak aby działało jak najlepiej?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Ile masz max kasy na słuchawki ?
2. Jeśli masz Oled C8 i masz kilka modeli słuchawek - to sam najlepiej sprawdzisz podłączając je .
3. W razie wątpliwości napisz na PW - dostaniesz kontakt.
 

Lukkiii

New member
1. Ile masz max kasy na słuchawki ?
2. Jeśli masz Oled C8 i masz kilka modeli słuchawek - to sam najlepiej sprawdzisz podłączając je .
3. W razie wątpliwości napisz na PW - dostaniesz kontakt.
Dzięki za odpowiedź.
1. Tak max 300-400zl. Jakbyś mógł mi polecić jakieś dobre bezprzewodowe na bluetooth bo te steelseries arctis 7p+ nie działają bezprzewodowo tylko kablowo.
2. Przetestowałem steelseries arctis 7p+ (bezprzewodowe), Kingston Hyperx Cloud II Headset. Każde słuchawki podłączyłem do kabla minijack metrowego przedłużającego i bezpośrednio do telewizora i dźwięk działał. Jedyne czego nie widzę to w aplikacjach netflix amazon nie wyświetla się logo atmos. Chyba wychodzi na to, że jest to zwykły dźwięk 5.1 bo słuchawki tego nie obsługują. Oglądając netflixa słychać, że jest dźwięk przestrzenny tak więc wszystko chyba jest ok. Nie wiem czy są jakieś słuchawki które obsłużą atmosa bezprzewodowo lub przewodowo na tym tv? W opcjach audio telewizora jak wybiore słuchawki jak główne urządzenie to wszystkie opcje w menu są zablokowane w tym dolby atmos itp.
 
Do góry