Pytanie do posiadaczy ampli Yamaha

achim69

Member
Posiadam amplituner YAMAHA RX-V 765.
Po wejściu w opcje i ustawieniu centralnego na LARGE lub SMALL ,głos lektora i ogólnie dźwięk z centra jest jakiś taki płytki ,suchy.Po przełączeniu na NONE Yamaha tworzy jakby wirtualny center,fizyczny głośnik jest wyłączony i zastępują go lewa i prawa kolumna.I właśnie wtedy u mnie lektor brzmi najlepiej.Jest wyraźny,mięsisty i głeboki.Czy też tak macie bo wtedy fizyczne posiadanie centra mija się z celem.
Czy jest może jakieś regulacje które zbliżyły by brzmienie centra do jakości dźwięku gdy lektora słychać z kolumn głównych.
Proszę o pomoc.
 

darekguma

New member
Bez reklam
W opcjach masz korekcję dla kazdego głośnoka z osobna. Musisz przełączyć w parametric eq na manual i wtedy masz opcję regulacji korekcji
 

darekguma

New member
Bez reklam
To wiem,ale żadne korekcje nie pomagają by dźwięk z centrala był równie dobry jak wtedy gdy go wyłączę w opcjach.
Nie wiem jakie masz kolumny, ale pamiętaj, że central jest mniejszy, ma mniejsze przetworniki a co za tym idzie będzie słabiej grał od frontów. jak Ci nie pasuje to musisz zmienić central lub z niego zrezygnować. Dobry central kosztuje więcej od przyzwoitych frontów, co nie zmienia faktu, że to bardzo ważny głośnik w kinie a zwłaszcza podczas oglądania koncertów 5.1 itd.
 

achim69

Member
Fronty to DALI IKON 6,centrala już sprzedałem (JBL ES25 C).
Jaki center bym musiał kupić żeby zagrał równie dobrze jak fronty?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Fronty to DALI IKON 6,centrala już sprzedałem (JBL ES25 C).
Jaki center bym musiał kupić żeby zagrał równie dobrze jak fronty?
Zaleca się żeby central był z takiej samej serii jak fronty. Jak masz możliwość to takiego wypróbuj. Jak nie przypasuje to będziesz musiał pojeździć po sklepach i na własnym uchu sprawdzić. Innego wyjścia nie ma. Można kupować w ciemno ale to wiąze się z wydatkami.
 
I

irek6311

Guest
Centralny Dali Zensor Vokal to uniwersalny centralny, znajomy ma 4xDali Ikon 6mk II + KD z Pioneer SC-2024, oczywiście wszystkie kolumny jako duże ustawione i po kalibracji gra to fantastycznie, bez subwoofera w 40m" daje radę i basu w sam raz.
 
I

irek6311

Guest
Według mnie centralny powinien być tej samej jakości (dżwięk) co fronty lub lepszy, nie musi być tej samej serii ale tego samego producenta, to likwiduje większe rozbieżności w brzmieniu centralnego.
 
Do góry