Pyt o LCD (kompromis miedzy TV i PC)

wronekgdy

New member
Witam,
Planuje zakup LCD. Posiadam na stanie jak narazie zwykla kablowke UPC(moze w przyslosci cos cyfrowego z HD). Pokoj mam 4mx2m (malenstwo), swiatlo sloneczne prawdopodobnie padac bedzie w strone ekranu(w zaleznosci jak meble beda ustawione), odleglosc tv od siedziska to ok.2-2,5m, ogladalnosc w godz popoludniowo-wieczornych(jesli chodzi o TV), chce pozbyc sie monitora i podlaczyc komputer bezposrednio do LCDka. Nastawiony bylem na TOSHIBA 32XV500PG, poniewaz na tle innych tv w sklepie wypadal najlepiej pod wzgledem obrazu(widzianego okiem, nie chodzi o parametry bo nie najlepiej sie znam) i ma wejscie PC(choc gdzies czytalem, ze PC mozna podlaczyc pod wejscie HDMI?). granica do 3000zl za 32' LCDek(moze 26" nadawalby sie lepiej na te warunki?). I najprawdopodobniej bedzie wisiec na uchwycie sciennym. Bede zobowiazany za jakas konkretna odpowiedz. z gory Dziekuje i pozdrawiam cala zalogie i forumowiczow
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshibę - ten model możesz stanowczo odłożyć na drugi plan.
Sprawdź jeśli ma być do komputera - to sprawdź Sharpa 32 X 20, Panasonica 32 LX 85 , Samsunga 32 a 551
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz zadbać o dobre i wyraźne rysowanie na ekranie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408
A ujęcia reklamowe wykonane w nowej technologii - to pełne zadowolenie.
Obrys i zakończenie bez zamazania. I czystość bez dropów i skośnych zakłóceń.
p1070105te7.jpg


Poczytaj testy - Sharp ma dużą szybkośc matrycy, ale również extra skalowanie dlatego nawet sygnał SD jest extra. Ma również piksel w piksel wię nie będzie poblemu z mapingiem 1:1
Jak się zapoznasz przy grach i HD - totalna rewelacja.
Panasonic ma problemy z podświetleniem matrycy - więc uważaj wybierając.
 

wronekgdy

New member
Chyba jednak przekonam sie do tego Sharpa( choc ten Samsung i Panasonic tez gdzies tam biega mi po glowie)...
Aquos Link, AquosPixel System III, Quick Shot Processor , RGB Plus czy mozna gdzies na forum znalezc slowniczek do tych terminow powyzej i nie tylko?
Poczekam az dostane sie do Klubu(jestem w trakcie), wtedy lookne na testy...
Dziekuje za poświecenie troche czasu, jezeli mialbys jeszcze jakies ciekawe spostrzezenia i uwagi, ktore ulatwilyby mi wybor to bylbym dozgonnie wdzieczny. Jestem laikiem w tych sprawach, a po przeczytaniu na forum kilkadziesiat postow zrobil mi sie maly zamet w glowie, zbyt wiele roznych opini i tyle rzeczy ktore trzeba brac pod uwaga, a o ktorych ja nie mam pojecia;)...Dzieki Serdeczne Pozdrawiam
 

wronekgdy

New member
Kiki moglbys zaproponowac cos za pare PLN wiecej? Tak czytajac opinie i testy obawiam sie o rozmazywanie sie obrazu przy dynamicznych akcjach. Czy jest Tv o podobnych parametrach(chodzi o Sharpa bo chyba ten jest najlepszy, przynajmniej tak wydedukowalem;p) ale 100Hz... Juz sam niewiem co wybrac :(

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wronekgdy

New member
Mialem nadzieje, ze ktos jeszcze podrzuci jakies typy, odpowie mi na zadane pytania i rozwieje wodze niepoewnosci, ale jednak wybralem SHARPa 32X20E. Mam nadzieje, ze nie bede zawiedziony. Mam zamiar kupic za pośrednictwem sklepu internetowego Sklep.Lobo.pl, cena jest calkiem sympatyczna 2460zł.. Pozdrawiam
 
Do góry