PY80 (PY85) i 2,5m - czy aby na pewno?

majer3112

New member
Witajcie drodzy forumowicze
kupno tv to naprawdę skomplikowana sprawa, już nie raz zmieniałem zdanie (czego tak naprawdę chcę) ;)
najpierw była plazma, potem LCD, teraz znowu myślę o plaźmie...
ale..
poza wszelkimi innymi aspektami dotyczącymi doboru plazmy.. czy wielkość 42" i odległość oglądania 2,5m idą w parze? Sygnał głównie Polsat Cyfrowy SD (od czasu do czasu BD i gry z laptopa).
Kolega twierdzi, że nie będzie za duży, w prasie fachowej czytam co innego, a na forum też widzę, że to chyba kwestia gustu..
czy aby na pewno?
Proszę o poradę kogoś doświadczonego (np kiki) i osób które mają taki TV i taka odległość oglądania o uwagi.
Czy może jednak nie pakować się w plazmę a szukać LCD (chcę mimo wszystko FullHD)
Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Jeśli chcesz FULL-HD to tym bardziej przy 2,5m 42 cale nie będzie za duży bo jak najbardziej taka odległośc jest odpowiednia :)

Nie pakuj się w LCD bo nic nie dorówna plazmie zarówno przy sygnale SD jak i HD,a za LCD Full-HD nie potrzebnie wyłożysz nieco więcej.


Zdecydowanie polecam Ci 42PY80 bo będziesz zadowolony.:eek:k:
 

majer3112

New member
Foxxx24, moje obawy dotyczą sygnału SD (tvp1, 2, polsat, tvn itp) czy z takiej odległości obraz będzie w porządku, czy nie będzie np bardziej męczył wzroku?
 

Foxxx24

New member
No właśnie przy takiej odległości gdybś miał LCD obraz byłby gorszy niż na CRT ( mam na myśli tvp 1 i 2 ),a co do polsatu i tvn zobaczysz właśnie co potrafi plazma z kanałami,które mają dobry sygnał mimo,iż analog.

Co do słabszych kanałów takich jak właśnie wspomniane tvp,obraz miło Cie zaskoczy mimo przeskalowania.

A co do męczenia wzroku lcd właśnie męczyłby bardziej przy 2,5m gdyż obraz jest bardziej jaskrawy z racji lamp w matrycy,a plazma świeci światłem własnym w związku z czym nie "daje tak po oczach".:)
 
Ostatnia edycja:

majer3112

New member
dzięki Foxxx24, trochę mnie uspokoiłeś.. ale muszę to jeszcze gdzieś zobaczyć na własne oczy ;) ale jeszcze raz dzięki za pomoc
 

Foxxx24

New member
Nie ma za co i sam możesz poczytac,że jest właśnie cała masa takich opinii na temat plazm Panasonica mają świetny stosunek jakości do ceny.:)


Spokojnie możesz brac 42PY80 bo dokładac ok 500zł do 85tki się nie opłaca bo lepiej zrobisz jak sobie kupisz Blu-Ray np DMP-BD35 :)


Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
IMO to 2.5m dla 42 cale to takie minimum dla SD ...

Ja i tak skaluje do 16:10 obraz nadawany w 4:3, wiec jest troche mniejszy obraz na ekranie (tzn nie wykorzystuje całych 42 cali) i jakby "ściśniety" ten obraz, a więc i ostrzejszy nie widać tak "ziarna" jak w przypadku tego samego kanału/programu ale rozwalony na całe 42 cale ...
JA - nie rozumiem jak mozna sie masakrować mniejszymi odległościami niż 2.5m i obrazem SD 4:3 zapodanym w formie 16:9 .... dla mnie nie do zaakceptowania są zniekształcone kształty i po drugie moje oko widzi ziarno, obraz nieplastyczny i nieostry .... Nie mówiąc o kaszance przy poruszających sie obiektach ...

Mam 42PY80, PC2, Cyfra+ i wiem co mówie ....
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jeśli dodatkowo TV zawiśnie na ścianie, to po około 2 tyg. robi się taki efekt..... jak to nazwać, tv wydaje sięna znacznie mniejszy niż na początku ;) Wieć spoko 42" i jak wcześniej kolezy pisali, jeśli ma służyć "do Full HD", to mówi się że już powyżej 1,5 zaczyna się "zatracać" widzenie "efektu HD", wiec nie ma co za daleko się oddalać, albo kupwać za małego ;)
A co do SD, to da radę, oczywiście nie ma się co za wiele spodziewać, ale czy tvp ma coś tak wspaniałego do oglądania, by chcieć się delektować obrazem, Klan?!:D
 

krystos86

New member
Ja mam 46 PY 80 do odleglosci 3-4 m ,spokojnie bierz 42 calowy na pewno nie bedzie za duzy u mnie powinien byc tak naprawde 50 bo nawet slabej jakosci kanaly sd moge ogladac z odleglosci ok 2,5 metra sygnal multimedia plock. Co do tv to wszyscy u mnie sa nim zachwyceni lacznie z goscmi ktorzy go ogladaja ,sam wyglad tego tv jest rowniez fajny i bardzo ladnie prezentuje sie w pokoju :) . Znajomi kupili 40 calowa bravie model W4500 i obraz jest duzo gorszej jakosci.
 

majer3112

New member
właśnie oglądałem obraz z tej plazmy PY46 u znajomego ale z owych 4m. I nie wydawał się duży. No ale 2,5 m to jednak nie to samo ;)
TVP, TVN itp jednak coś nadają, coś co ogląda moja żona ;) i nie mogę sobie pozwolić na to by do końca życia WAŻ (WAF) zniesmaczył mi dalsze życie ;)

PS. zamierzałem powiesić na ścianie.. zmniejsza się? hieh ;) ciekawostka
 
Do góry