PV70 i Cyfra +

mlun

New member
Witam, nie wiem czy na forum przewinął się taki problem(patrząc na ilość teamtów i postów to pewnie tak ale to nie sposób wszystko przeczytać).
Mianowicie mamy Panasonica PV70 42" i wczoraj wymieniliśmy dekoder C+ na Philipsa PVR( jakby ktoś nie wiedział to ten HD z dyskiem).
Tu rodzi się problem ponieważ obraz nie jest super, wygląda jakby była taka kaszka(no ciężko mi to opisać, może jak jutro będzie jasno zrobił bym zdjęcia), nie jest gładki tylko taki ziarnisty przez co obraz traci na jakości. Na poprzednim dekoderze było to troszke mniejsze.
Dekoder z TV jest podłączony przez kabel EURO ale niestety nie jakiś z górnej półki i myślę że to przez to może być gorszy obraz. Po świętach zamierzam jechać po kable HDMI zobacze czy to coś pomoże.
A może jakieś specjalne ustawienia są potrzebne albo coś trzeba przełączyć o czym ja nie wiem żeby obraz był lepszy?
 

Pawel70

New member
Korzystasz z RGB czy kompozytowego sygnału ?
Winny może być słabej jakości kabel.Ja miałem kiedys taki podły ze pojawiało sie śnieżenie jak nim ruszałem.poprostu był bardzo słabo ekranowany.
 

Foxxx24

New member
Podzielam zdanie poprzednika,że po pierwsze to wina podłączenia przez Euro w ogóle,a po drugie,że kabel jest zapewne słabej jakości.

Przy podłączeniu poprzez HDMI na pewno Ci się poprawi jakośc.:eek:k:
 

mlun

New member
Aha, dzięki wielkie Panowie. Tak myślałem że to najprawdopodobniej wina kabla ale nie sądziłem że może by to aż tak widoczne. W sobote albo niedziele skocze do jakiegoś sklepu "nie dla idiotów" albo podobnego i zakupie tan HDMI.
 

mlun

New member
Mieliście całkowitą rację. Wszystkiemu był winien kabel. Nie wiedziałem że może mieć aż tak duży wpływ na pogorszenie obrazu. Dzięki za sugestie.
 
Do góry