PS58C6500 Poziome różowe pasy

txs

New member
Chciałbym na początek powitać szanowne grono !
Jestem tu nowy ,ale znam zasady forum i zanim zdecydowałem się napisać post użyłem wyszukiwarki forum (i nie tylko) lecz nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Telewizor plazmowy PS58C6500 użytkowany intensywnie (6-8godz.) od roku ,źródło sygnału to w większości antena. Trzy miesiące temu zaczęły się pojawiać na białych tłach obrazu różowo/fioletowe poziome pasy o różnych szerokościach (zależnych od wyświetlanej grafiki na białym tle). Żadne manewry w menu nie przynoszą poprawy. Zrobiłem aktualizację oprogramowania i to też nic nie wniosło. Zaznaczam ,że w normalnym trybie oglądania nie widać problemu TV pracuje super. Zwykle problem występuje w czasie reklam bo są często na bardzo jasnych lub białych tłach. Może koledzy mogliby coś zasugerować ?
p.s. jak tu w poście dodać zdjęcia ??
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
miałem podobnie w swojej ps51d500 dwie wymiany matrycy na nowa pierwsza węgierska padła po 3 miesiącach teraz wsadzili koreańską i jak na razie jest ok tylko serwis i nic innego nie zadziała wiem co pisze próbowałem wszystkiego soft ustawienia i nic zgłoś sprawe do serwisu i sie nie przejmuj .
ja zostałem bez tv na czas naprawy i poprosiłem o zastępczy tv i dostałem jak serwis przyjechał po tv .
w serwisie nazywają to solar na białym tle wiec tak zgłaszałem usterke.
 
Ostatnia edycja:

txs

New member
miałem podobnie w swojej ps51d500 dwie wymiany matrycy na nowa pierwsza węgierska padła po 3 miesiącach teraz wsadzili koreańską i jak na razie jest ok tylko serwis i nic innego nie zadziała wiem co pisze próbowałem wszystkiego soft ustawienia i nic zgłoś sprawe do serwisu i sie nie przejmuj .
ja zostałem bez tv na czas naprawy i poprosiłem o zastępczy tv i dostałem jak serwis przyjechał po tv .
w serwisie nazywają to solar na białym tle wiec tak zgłaszałem usterke.

Co niektórzy właśnie tak sugerują ,ale natknąłem się też na wiadomość o usterce (od temperatury) modułu MAIN BOARD Y który jest za takie rzeczy odpowiedzialny...
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
być może że ten moduł jest za to odpowiedzialny ale myśle że i tak bez serwisu nic nie poradzisz u mnie było to widoczne na ps3 w grze bf3 na jasnym tle i na reklamach jak u ciebie.
wymieniali matryce sugerowałem płyte o której piszesz ale serwis uparcie wymieniał matryce i jak na razie od kwietnia jest ok.
 

txs

New member
być może że ten moduł jest za to odpowiedzialny ale myśle że i tak bez serwisu nic nie poradzisz u mnie było to widoczne na ps3 w grze bf3 na jasnym tle i na reklamach jak u ciebie.
wymieniali matryce sugerowałem płyte o której piszesz ale serwis uparcie wymieniał matryce i jak na razie od kwietnia jest ok.

Dziękuję za sugestie...
 

Mariunciu

New member
Ja się muszę pochwalić - przy próbie wymiany trzeciej matrycy zaprotestowałem i udało mi się wywalczyć nowiuteńki PS 60E6500 z 2 parami okularów oraz z nową gwarancją.
Pozdrawiam !
P.S.
Oczywiście miałem ten sam objaw na obrazie co w temacie.
 
Do góry