PS3 slim vs BDP S360

krzeminek

New member
Witam!
Stoję właśnie przed kupnem nowego telewizora sony bravia 52W5500 (myślę, że to dobry wybór) i zamierzam do niego dokupić jedno z tych wyżej wymienionych urządzeń tylko nie wiem co wybrać.

Najbardziej interesuje mnie odtwarzanie filmów blue-ray i formatu Dvd (z tego co przeczytałem to na Divix to nie ma co liczyć ani w ps3 ani w bdp s360)
Czy PS3 odstaje w tym względzie od bdp 360? Na kożyść PS3 przemawia dodatkowo obsługa internetu no i możliwość grania w świetne gry czego jeszcze nie doświadczyłem ;p
Naprawdę nie wiem co wybrać, dlatego proszę was o pomoc. Chciałbym wiedzieć jakie sa plusy i minusy posiadania tych urządzeń.
Z góry dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam, Tomek!
 

ortax360

New member
Witam .

PS3 czyta Divix i nie tylko . Jakosc dvd , blue-ray bardzo dobra . Na HD mozesz trzymac Muzyke , zdięcia i Filmy w formacie Divix , AVC HD jest tego trochę .

Zdecydowanie PS3 :) .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzeminek

New member
hehe, dzieki Ortax za błyskawiczną odpowiedź. Mam jeszcze pytanie dodatkowe; czy ten model tv, który chce zakupić jest dobrym wyborem do PS3??
Chyba jednak warto dożucić te 500zł dodatkowo na PS3 i tak pewnie uczynię, ale czy naprawdę niczym bdp s360 nie przewyższa PS3 w jako odtwarzacz bd, i dvd? Pozdrawiam!
 

ortax360

New member
TV OK . Bardzo dobry lcd . PS3 jest lepsze i kropka . Masz prawie wszystko nawet przegladarke .

Jakosc filmów z PS3 bardzooo dobra BARDZO i w niczym bdp s360 nie przewyzsza PS3 .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
krzeminek napisał:
hehe, dzieki Ortax za błyskawiczną odpowiedź. Mam jeszcze pytanie dodatkowe; czy ten model tv, który chce zakupić jest dobrym wyborem do PS3??
Chyba jednak warto dożucić te 500zł dodatkowo na PS3 i tak pewnie uczynię, ale czy naprawdę niczym bdp s360 nie przewyższa PS3 w jako odtwarzacz bd, i dvd? Pozdrawiam!
S360 przy w5500 pozwoli Ci na obsługę obu urządzeń z jednego pilota, czy jest to dla Ciebie istotna cecha to już inna sprawa. Sam wybrałem PS3 i nie żałuję- jest w sumie prawdziwy kombajn multimedialny i naprawdę można sporo pokombinować, minusem będzie zużycie energii oraz spore gabaryty samej konsoli. Oczywiście opcja grania też ma swoje plusy sam mam na to bardzo mało czasu, ale jednak od czasu do czasu dobrze jest się odprężyć.
 

nagdob

Member
Bez reklam
PS3 slim jest dużo mniejsze od poprzednika, więc rozmiar jest w sam raz. Wiem, bo mam. Jest ciche, a przede wszystkim ma doskonały skaler obrazu z płyt DVD. Uważam, że najlepszy na rynku. Wiem, bo osobiście testowałem na różnych BR w sklepie dla idiotów. Ponadto PS3, również jako jedyne na rynku ma mozliwość odtwarzania struktur AVCHD z podłączonego po USB dysku zewnętrznego. Dysk 2,5" nie poptrzebuje dodatkowego zasilania! Poza tym można go sterować z pilota od TV (każdego Sony mającego funkcję Bravia sync).
Nie widzę aktualnie lepszego od PS3 odtwarzacza BR i DVD na rynku w porównaniu z funkcjonalnością i skalowaniem obrazu DVD! Również jeśli chodzi o pobór prądu, to przy oglądaniu filmów prawie tak samo pobiera jak z innych BR. Oczywiście przy grach pobiera więcej, jak komputer.
Kosztowała mnie 1130 zł w salonie Sony, oczywiście targowałem się. Acha, można do niej dokupić normalnego pilota (ok. 60 zł) i mieć jak w zwykłym BR.
 

Klisman1987

New member
Ja kupiłem konsole i nie żałuję wydanej na niej złotówki. Kupiłem ja z myślą o grach. Ale teraz więcej korzystam z niej jako pleyera do filmów niż gier.
 

Ares78

New member
nagdob owszem jest sporo mniejsze, ale jednak wciąż odtwarzacz stacjonarny łatwiej rozmieścić (i jest mniejszy), szczerze mówiąc podłączenia przez USB przenośnego dysku twardego nie próbowałem, widzę, że muszę nadrobić zaległość ;). Z ważniejszych cech to jeszcze dość częste aktualizacje które wpływają dość istotnie na funkcjonalność konsoli.
Klisman1987 u mnie było na odwrót od początku nastawiony byłem na odtwarzanie filmów, a opcja grania była fajnym dodatkiem ;)
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ares78. Bardzo dużo na temat struktur AVCHD i bardzo dużych poczytaj w wątku Menu do struktur AVCHD i Pliki .m2ts co z nimi dalej robić. Wtedy zobaczysz jak naprawdę warto takie struktury robić w praktycznie nieograniczonej pojemności. Na dysku możesz zapisywać różne struktury pod różnymi nazwami, ale jak chcesz którąś oglądać, to musisz katalogowi, w którym się znajduje nadać nazwę AVCHD - koniecznie, gdyż tylko taką nazwę rozpoznaje konsola.
 
Do góry