PS3 przez Ampli - brak obrazu

fcvader

New member
Witam szanowne grono,
Od wczoraj mam dziwny problem. Jako, że moja żona ostatnio wyłącza listwy przepięciowe jak wychodzi z domu (niby, że taka oszczędna) coś się delikatnie mówiąc "spieprzyło" ze sprzętem (LCD, Ampli Onkyo 608, dekoder N, DVD, PS3 - wszystko przez hdmi do ampli).
Krótki opis celem wprowadzenia:
1. Wróciłem do domu, włączyłem listwy i N - na wyświetlaczu dekodera napis HDMI OFF.
Pomyślałem sobie ze to wina dekodera no to kombinowałem z kablami. Ten sam problem jednak występował również z PS3 i DVD. Jedynie menu ekranowe ampli świadczyło o jakiejkolwiek komunikacji z tv. Przywróciłem w między czasie dekoder i ampli do ustawień początkowych.
2. Później sprawdzałem sprzęt podłączony do TV z pominięciem ampli - wszystko śmigało.
3. Myślałem, że ampli do serwisu, ale rzutem na taśmę rozłączyłem pudło i zaniosłem do innego telewizora gdzie również jest dekoder N i o dziwo wszystko działało.
4. No to zabrałem ampli z powrotem i podpiąłem wszystkie hdmi pod ampli - znów o dziwo - dekoder N działa, DVD działa jedynie nie mogę nic zrobić z PS3


ISTOTA PROBLEMU
PS3 - symptomy są takie, że PS3 nie wyświetla obrazu. Na TV jest ok, przez ampli po hdmi nie wyświetla obrazu ani dzwięku. Kiedy włączam PS3 przez 5 s przytrzymanie klawisza POWER pojawia się na TV komunikat, że znaleziono nowe urządzenie hdmi i dwie opcje: tak - jeśli chcemy puścić wideo i dźwięk przez hdmi oraz oczywiście opcja nie. Jest to jedyny obraz jaki udało mi się uzyskać od wczoraj z PS3. Kiedy wybieram "tak" pojawia się czarny obraz, zero dzwięku i nic się nie dzieje a TV "milczy", kiedy wybieram "nie" słyszę w głośnikach kina, jak uruchamia sie PS3 później słyszę poruszanie się po "opcjach" i generalnie gdyby był obraz to mógłbym nawet pograć - tyle że obrazu nie ma;). Jest poprostu czarny ekran.

Może macie jakieś inne pomysły? wydaje się, że mimo wszystko to wina ampli, więc może znacie jakieś sposoby na ten problem, może jakieś opcje w ampli do przestawienia?
 

mietka

New member
w ustawieniach input sprawdź czy masz powłączane hdmi itd i czy masz włączone passtrough-jeżeli tak to przełącz na psp i wyłącz ampli
 

behemot

New member
Wydaje mi się,że potrzebna jest konfiguracja wyjścia tv w ps3 ( opcje video i hdmi) zrób to na innym tv ( nie zapomnij też o audio ( również hdmi jeśli wcześniej tak miałeś) jeśli natomiast ps3 ma ustawienia zgodne to wina jest w ustawieniach wideo in twojego tv . ( spróbuj pozmieniać tryby obrazu ) Nie wiem jaki to tv ale na pewno w menu kontekstowym jest opcja podejmowania sygnału przez hdmi i rozdzielczości szczególnie te "p" i "i"
 
Do góry