PS3 jako odtwarzacz filmów - zielony

Zulafan

New member
Witam.
Zamierzam kupić PS3 jako odtwarzacz bluray i za razem odtwarzacz filmów z komputera, ale mam kilka pytań gdyż nie mam o tym pojęcia. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie :)
Otóż:
- czy PS3 odtwarza MKV ?
- czy radzi sobie z dzwiękiem DTS 5.1 ?
- Jak wygląda sprawa z polskimi napisami? (słyszałem, że można je wkleić w film)
- Czy można przesyłać strumieniowo filmy z laptopa Vaio ?
- Jak kształtuje się jakość obrazu odtwarzanych filmów w porównaniu z odtwarzaniem z komuptera podłączonego pod TV ?
- Czy istnieje możliwość podpięcia PS3 pod kino domowe bez HDMI ?

Przepraszam za swoją ułomność i liczę na to, że ktoś rozjaśni mi sytuację :)
Z góry dziękuje :)
 

Zulafan

New member
Otóż własnie nie wszystko :/
A jeśli nawet to bardzo rozstrzelone na wielu stronach. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi streścić to w odpowiedzi na w/w pytania ;)
 

mataman

New member
Bez reklam
- czy PS3 odtwarza MKV ?
nie

- czy radzi sobie z dzwiękiem DTS 5.1 ?
tak

- Jak wygląda sprawa z polskimi napisami? (słyszałem, że można je wkleić w film)
można, np programem avisub

- Czy można przesyłać strumieniowo filmy z laptopa Vaio ?
można, potrzebujesz na kompie ps3 media server

- Jak kształtuje się jakość obrazu odtwarzanych filmów w porównaniu z odtwarzaniem z komuptera podłączonego pod TV ?
taka sama

- Czy istnieje możliwość podpięcia PS3 pod kino domowe bez HDMI ?
tak, kino musi miec wejście optyczne
 

Frog_PL

New member
Jesli chcesz miec ps3 jako multimedialny odtwarzacz filmow to tylko poprzez wgranie jakiegos CFW a nie OFW. Wtedy konsola odtworzy ci wiele formatow w tym MKV FHD oraz napisy w formacie SRT. Oczywiscie filmy moga byc puszczane wtedy z dysku wewnetrznego konsoli jak i zewnetrznego pod usb.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jesli chcesz miec ps3 jako multimedialny odtwarzacz filmow to tylko poprzez wgranie jakiegos CFW a nie OFW. Wtedy konsola odtworzy ci wiele formatow w tym MKV FHD oraz napisy w formacie SRT. Oczywiscie filmy moga byc puszczane wtedy z dysku wewnetrznego konsoli jak i zewnetrznego pod usb.

A jak to wgrac ?
 

Frog_PL

New member
To jest nielegalne :p

Prosze cie... A jak w innych dzialach jest gadka o odblokowywaniu jakis trybow, menu serwisowych czy wgrywanie alternatywnego oprogramowania czy biosow do roznych urzadzeni elektronicznych by powiekszych ich funkcjonalnosc to jest OK ? Pomijam gadke o plikach mkv i ich odtwarzaniu. Ze niby wszystkie to rodzinne filmoteki i wspomniena z wakacji zripowane do mkv a nie filmy sciagniete z internetu ? ;P
Ja dzieki wgraniu CFW zaoszczedzilem pieniadze na kupnie osobnego odtwarzacza i wszystko moge teraz sobie puszczac z konsoli i nic nie musze na zadne plyty nagrywac i meczyc lasera ktory wiadomo jak jest wrazliwa rzecza. Kupilem konsole i chyba moja sprawa co sobie z nia zrobie, czy wgram do niej linuxa i bede uzywal jako komputera czy co innego i bede gral czy tylko odtwarzal filmy lub czy bedzie mi sluzyc tylko jako dekoracja w pokoju :p

@cureman i @zulafan zeby wgrac CFW niestety poki co musicie pierw posiadac OFW w wersj 3.55 dopiero pozniej mozecie wgrac CFW 3.55. Wgrywa sie tak samo jak orginalne oprogramowanie czyli pliczek PUP na pendriva do odpowiednich katalogow i w menu konsoli AKTUALIZACJA Z NOSNIKA DANYCH. Jesli posiadacie wyzsze oprogramowanie (a zapewne posiadacie np. 3.73) to niestety jedyna opcja jest rozbieranie konsoli i za pomoca specjalnego programatora flashowanie pamieci (zanizenie softu do 3.55) no i potem CFW mozna wgrac :) Po nowym roku moze wyjdzie nowe CFW z wyszym numerkiem. Takze albo pozostaje czekac albo tak jak napisalem kupno flashera i rozbieranie konsoli i podpinanie sie lub podlutowywanie.
 
Do góry