PS3 a telewizor Pomocy??

XmatikosX

New member
Witam mam ps3 i kupiłem telewizor :samsung UE32H5000 z odświeżaniem 100hz i full hd no i wszystko elegancko podpiąłem ps3 w hdmi do tego telewizorka no i mam taki problem otóż strasznie bolą mnie od niego oczy niewiem od czego ale zaczynam się przejmować czy coś z telewizorem jest nie tak czy raczej oczy przemęczone dodam iż pracuję na piekarni czy to może od pyłu mąki oczy bolą i się męczą o co może tutaj biegać bardzo proszę o pomoc bo niewiem co jest nie tak
z góry dziękuje :D
 

BLACK_KNIGHT

New member
Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Co do tv to postaraj się wyłączyć wszelkie dopalacze obrazu(a przynajmniej ustaw je na niski poziom) i ustaw kontrast i podświetlenie na średnią wartość.Są ludzie którym to nie przeszkadza i mogą godzinami oglądać tv ustawiony max i świecący jak żarówa ja jednak do takich nie należę i podobnie jak ciebie zaczynają mnie od tego boleć oczy.Powtórzę jeszcze raz wszelkie dopalacze a w szczególności w niskich modelach mają skutki uboczne(degradacja jakości obrazu) i to też może być przyczyna walenia po oczach.To że są suwaki nie oznacza jeszcze że powinny być ustawione na max.Te suwaki są głównie po to żeby słabe tv w sklepie na pierwszy rzut oka prezentowały sie podobnie do lepszych modeli a i jeszcze jedno ten twój tv nie jest natywne 100 hz tylko 50hz + dopalacz 50hz więc jak na nim masz problemy z płynnością i ostrością obrazu w ruchu to też już wiesz dlaczego
 
Do góry