PS-50B451 czy TX-P50X10E

rude_boy

New member
kurcze,

cały czas mam dylemat.... Samsung troche tanszy, ale raczej niewiele...

panas chyba nie ma MPEG-4... ale za to marka bardziej uznana... ale narzekania na green ghost..
 

neutron1

New member
Bierz tego który ci się bardziej podoba i na którym jest lepszy obraz.
Niedawno porównywałem w sklepie obie te plazmy które stały koło siebie i jakoś
Samsung mi się bardziej podobał, obraz też jakby miał lepszy, jak ja będę kupował TV za dwa miesiące to raczej wezmę Sama 50B451.
 

kodi1985

New member
to porównaj do tego jeszcze zużycie prądu, teraz dołożysz troche do Panska i będziesz w przyszlości miał mniejsze rachunki o parę złotych, że na pewno Ci się zwróci jego zakup. Poza tym moim zdaniem lepsza ostrość obrazu ma Panasonic i serwis. Odpukac gdyby coś Ci sie stąło to serwis panasonica przyjezdza do domu i Ci wszystko zrobia (bez podtektów :D) a jak sie nie da to zabieraja go ze soba.
 

Ziem

New member
Przyłączam się poniekąd do tematu i pytam,czy PS-50A451 jest dobrym TV? Nie ukrywam,że przyciągnęła mnie cena,która jest lepsza niż panasa o podobnych parametrach. Czy zatem PS-50A451 jest lepszy niż PS-50B451 i czy ewentualnie się różni (nie chodzi o wyposażenie tylko jakośc obrazu).

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszy dźwięk ma Panasonic.
Panasonic lepiej i wyraźniej rysuje obraz , ma lepszą powłokę antyrefleksyjną ,
lepsze formatowanie, obraz nie jest cukierkowy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Zgadzam się z Kikim ale ma panas jakąś dziwną mgiełke na ekranie jak by mydlany obraz tak mi się wydaje. Samsung natomiast obraz ma bardzo podobny do LCD tej firmy kolorki troszkę według mnie przejaskrawione, bardziej razi/świeci w sklepie więc pewnie w nocy w zaciszu domowym będzie bardziej dawał po oczach jak np. moje LCD. Więc wybór jest chyba prostszy PANAS. Może ta mgiełka to tylko moje spostrzeżenia, co prawda nie miałem pilota w ręce aby zobaczyć na jakim trybie obrazu był może to normal albo kinowym. Nie wiem, Samsung był na bank na dynamicznych ustawieniach i podświetlaniem na max., mnie to tylko dziwi po co tyle tych ustawień w tych Samsungach(plazmach), Panas mi sie z tym bardziej podoba bo ma bardziej przejrzyste menu i mniej tych suwaczków, czy to akurat plus hmm... nie wiem ale jak dla mnie to tak. ciekawi mnie tylko czy Panas ma korektor dodawania/odejmowania głównych barw w normalnym menu czy trzeba wchodzić do menu serwisowego.
A pytam o to bo ja jak zmniejsze kolory na min. i obraz robi się czarno biały to ledziutko widzę że obraz ma jakiś odzcień koloru czerwonego.
 

don111

Banned
z tymi barwami to trzeba pogrzebać w menu serwisowym, normalnie możesz jedynie ustawić odcień bieli (zimny, normalny, ciepły) no i tradycyjny zwykły "kolor"
"mydlany" obraz to może po prostu kwestia ustawienia "ostrości"
 
Ostatnia edycja:

neutron1

New member
Już od trzech miesięcy przeglądam różne fora internetowe, polskie i zachodnie i nadal nie wiem którą plazmę wybrać, PS-50B450 czy TX-P50X10Y, jedna i druga ma swoje zalety i wady.

Najczęstsze wymieniane wady Panasonica:
Błędne wyświetlanie koloru czerwonego który czasami wchodzi w pomarańczowy, z kolorem zielonym też podobno jest coś nie tak, można to wyregulować ale tutaj ujawnia się druga wada, aby to zrobić trzeba wejść do menu serwisowego, brak regulacji składowych koloru w normalnym menu,
w Samsungu można regulować kolorami jak się chce.

Wady Samsunga:
Bardziej podatny na powidoki i słabe głośniki, w tym Panasonic jest lepszy.

Może ktoś ma jeszcze coś do dodania w kwesti wad i zalet tych plazm ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry