Przycina dźwięk 1080p

rojber

New member
Witam serdecznie,
jako, że jestem zielony w sprawach PS3 (wczoraj zakupione i podłączone) prosiłbym o wyrozumiałość;) Otóż mam problem z przycinającym się dźwiękiem i migającymi białymi kropeczkami na czarnym tle w rozdzielczości 1080p. Natomiast jak wybiorę 1080i to wszystko jest ok. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma formatami (generalnie różnicy nie widzę i olałbym to) ale coś jest chyba nie tak. Mam nadzieje, że to nie konsola. TV mam Full HD (aczkolwiek parę lat już ma), kabel za 30zł ale jak lapka podłączałem to wszystko było ok, wejścia HDMI mam 4, nie wiem czy to ma znaczenie do którego się podepne. Miał ktoś takowy problem?
Prosiłbym o porady od doświadczonych w temacie;)
 

maxan

New member
Bez reklam
1. Na początek sprawdź innym kablem/podepnij pod inne wejście hdmi w tv ;-)
2. Jak nie pomoże to podaj model tv i daj znać w jakim trybie masz ustawione złącze hdmi do którego podpięta jest konsola (PC/Gra czy coś innego?)
 
Ostatnia edycja:

grimmdude

New member
hmm ja bym sie pobawil opcjami ps3, ps3 znane jest z tego, ze jak ustawi sie rozne wspomagacze obrazu w opcjach konsoli to sa problemy z obrazem na czesci TV ^_^
 

eM!

New member
Różnica miedzy 1080i a 1080p jest TAKA

Polecam sprawdzenie ( i ewentualną wymianę kabla HDMI). Zaznaczę, że kabel HDMI ma różne standardy, o których możesz poczytać TUTAJ.
Dodam, że w TV masz kilka wejść HDMI - polecam podłączyć do HDMI ARC (Audio Return Channel), co z jednej strony oczywiste, a z drugiej pisałeś, że jesteś laikiem więc pewnie Ci się przyda ta informacja.

Zgadzam się z przedmówcą, przyda się wiadomość o tym jaki masz TV i co on potrafi, gdyż w tym miejscu też może leżeć przyczyna.

Do tego możesz zrobić reset konsoli - jak na moje oko nie powinno zaszkodzić ;).
 

Rudeford

New member
Miałem tak samo i winny był kabel. Na 720p wszystko śmigało a menu PS3 w 1080p śnieżyło i dźwięk przycinał.
 
Ostatnia edycja:

rojber

New member
Telewizor jaki mam to Samsung LE32A656, kabel z prolinka za 30zł ale niby pełen standard 1.4. Zakupie jutro inny kabel i sprawdzę, tak samo popróbuje z innymi wejściami w tv
 

rojber

New member
W instrukcji znalazłem zapis, że "nie obsługuje trybu z przeplotem". Czyli problem rozwiązany, mój tv nie podoła z 1080p?
 

maxan

New member
Bez reklam
W instrukcji znalazłem zapis, że "nie obsługuje trybu z przeplotem". Czyli problem rozwiązany, mój tv nie podoła z 1080p?
A umiesz czytać ze zrozumieniem.. p (progressive scan) – obraz bez przeplotu.
PS: ...nerw przychodze do domu a tu pad połamany(widać że ktoś nim nieźle o ściane cisnął) ...a winnych oczywiście nie ma - najlepiej wszystkim ciskać o podłogę...ku***
 

rojber

New member
A umiesz czytać ze zrozumieniem.. p (progressive scan) – obraz bez przeplotu.
PS: ...nerw przychodze do domu a tu pad połamany(widać że ktoś nim nieźle o ściane cisnął) ...a winnych oczywiście nie ma - najlepiej wszystkim ciskać o podłogę...ku***

Umiem czytać ze zrozumieniem, nie jestem idiotą. Czytając instrukcję natknąłem się na ten zapis i od razu pomyślałem, że to jest przyczyna i napisałem na forum. Pomyliłem się. Tak więc daruj sobie proszę takie wywody w moim kierunku i jeśli nie chcesz to mi nie pomagaj, dziękuję. Poradzę się innych.

Co do kabla to chyba jest dobry po podłączając go do kompa nie miałem takich problemów, no ale zakupię inny.
 

maxan

New member
Bez reklam
Umiem czytać ze zrozumieniem, nie jestem idiotą. (..)

Co do kabla to chyba jest dobry po podłączając go do kompa nie miałem takich problemów, no ale zakupię inny.
Z Twoich wypowiedzi wynika co innego ...pytasz się jak poradzic sobie z problemem a potem i tak robisz po swojemu i to jeszcze źle... więc jeśli moje zdanie i innych Cie nie obchodzi to daruje se pisanie tematów/zadawanie bezsensownych pytań. Pozdro
 

rojber

New member
A możesz napisać gdzie i co robię źle? Kazano mi sprawdzić specyfikacje wejść HDMI, szukałem i nie znalazłem. Polecono mi zakup nowego kabla, dziś jadę. Reset konsoli nie pomógł. Tak więc dziękuje za porady ale na forum są osoby, które robią to bez zbędnych docinek i uwag.
Myślę, że na tym możemy zakończyć nasz bezproduktywny dialog. Pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie przejmuj się maxan'em, wylewa tu po prostu swoje frustracje bo ktoś mu połamał pada...

Pozdrawiam,
 
Do góry