przepraszam ale jaka plazme mam kupic

pazury

New member
witam wszystkich
chce sobie kupic telewizor najlepiej plazme 50" do 4000tys(+-200) fullhd tylko nie wiem jaka(gubie sie powoli w tyn szukaniu)


Jakie masz warunki
= 4m x 5m
Preferowana wielkość matrycy = 50"
Preferowane marki = samsung,lg
Jaki sygnał = Cyfra+ (dekoder HD),
Jaka odległość od ekranu = 2m - 4,5m
Jakie urządzenia do podłączenia = dekoder cyfrowy, xbox3,dvd, laptop.pc
Jaka klasa cenowa = około 4000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = roznie, ale raczej wieczorami
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = slabo nasłoneczniony
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = nie mam
Jaki masz telewizor = sam ws 32z409
Ma stać czy wisieć = wisiec
Czego oczekujesz od telewizora
= Służyć ma głównie do oglądania 'cyfry' (90% czasu), i czasem do grania na konsolach (5% czasu) , komp będzie tam podłączany sporadycznie
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD

do takich rzeczy bedzie uzywany tv

zastanawiam sie nad lg 50ps3000 ps50b551
na panasy mnie nie stac(s lub g)
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam dolaczam si edo tematu i pytanie do kikiego dlaczego model b530 jest lepszy od b550 i b650 czyzby wyzsze modele byly gorsze wedlug prorownania na stroeni samsungA B650 z tej trojki ma np. lepszy filtr i 100hz, wiec mozesz powiedziec czemu model b530 ma byc o nich lepszy pod jakim wzgledem.
 

timonek

Member
Bez reklam
No dobra moze troche za pospiesznie przeczytalem wiadomo ze b650 bedzie lepszy od 550 tylko chodiz mi ze pazury myslal o modelu 551 a kiki napisal ze 530 bedzie lepszy a czy czasem b551 nie bedzie lepszy od 530.
 

masloww

New member
Bez reklam
timonek napisał:
... a czy czasem b551 nie bedzie lepszy od 530.
zdaje się że te modele różnia się tylko wyglądem i ilością wejść; w 530 brak USB, słuchawkowego, jedno mniej HDMI i Eurozłącza
 

pazury

New member
teraz sie zastanawiam nad kupnem lg50ps3000(eco) lub samsung ps50b551
i nie wiem co wziasc,jak dla mnie obraz maja prawie identyczny w zaleznosci od ustawien,divxy i inne pierdoly nie sa mi potrzebne bo mam zamiar kupic bluraya oraz dobry dekoder satelitarny hd bo te z cyfry sa nic nie warte,
mam takie pytanie jak wyglada ochrona przed wypalniem w lg bo nic nie ma na ten temat w specyfikacji
 

masloww

New member
Bez reklam
[FONT=Verdana, sans-serif]w instrukcji obsługi LG jest coś takiego:[/FONT]

[FONT=Verdana, sans-serif]Metoda ISM (Minimalizacja obrazów pozostających)[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Jeśli obraz nieruchomy wyświetlany jest na ekranie przez dłuższy czas, może to spowodować pojawienie się obrazów widmowych, które pozostaną na ekranie nawet po zmianie obrazu. Należy unikać wyświetlania nieruchomego obrazu przez dłuższy czas.[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Orbiter[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Pomaga zapobiegać występowaniu obrazów widmowych. Jednak najlepiej jest nie dopuszczać do pozostawania stałych obrazów na ekranie. Aby uniknąć wyświetlania stałego obrazu na ekranie, jego zawartość będzie przesuwana co 2 minuty.[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Kolorowe wymycie[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Kolorowy blok z obrazem jest lekko przesuwany, zaś biały wzór jest wyświetlany naprzemiennie. Powstający obraz wtórny jest trudny do zauważenia, ponieważ jest on usuwany przy jednoczesnym wyświetlaniu kolorowego wzoru.[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Wybielanie[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Usunięcie z ekranu trwałych obrazów.[/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif]Uwaga: czasami całkowite usunięcie trwałych obrazów za pomocą funkcji Wybielanie może okazać się niemożliwe.[/FONT]​
 

pazury

New member
to jest funkcja sama:Automatyczne Przesunięcie Pikseli, Wzór Sygnału, Side gray,nie chce miec klopotow z wypalaniem wiec ktory pod wzgledem zapobiegania wypalaniu bedzie lepszy
 
Do góry