przemalowanie kupnego ekranu

syberka

New member
Witam>Mam taki dylemat.Otóż zmieniam lokum i do tego gdzie się przenoszę jest za mała odległość od projka do ekranu.Po prostu muszę zmniejszyć powierzchnię projekcyjną.Ekran mam rozwijany w proporcji 16:9 o podstawie roboczej 190 a potrzebuję 150 oczywiście ekran malowany z czarną obwódką.JAKĄ FARBĘ UŻYĆ W CELU ZMNIEJSZENIA (POMALOWANIA)EKRANU???Ekran to AVT Cinema
 
Ostatnia edycja:

dusi

New member
Witam>Mam taki dylemat.Otóż zmieniam lokum i do tego gdzie się przenoszę jest za mała odległość od projka do ekranu.Po prostu muszę zmniejszyć powierzchnię projekcyjną.Ekran mam rozwijany w proporcji 16:9 o podstawie roboczej 190 a potrzebuję 150 oczywiście ekran malowany z czarną obwódką.JAKĄ FARBĘ UŻYĆ W CELU ZMNIEJSZENIA (POMALOWANIA)EKRANU???Ekran to AVT Cinema


miałem kiedyś podobny problem. Kupiłem ekran 4:3 a powinienem 16:9. Doamlowałem wtedy border pd gry rzecz jasna. Odpowiedniej farby, która równo pokryje ekran i nie zacznie odpadać po czasie szukałem długo.... Eksperci w sklepach raczej sceptycznie podchodzili do malowania "ceraty" którą się zwija po projekcji. Jednak zaryzykowałem. Nazwy farby nie pamiętam, puszkę gdzieś w piwnicy może mam. Efekt jest znakomity. Matowość czerni okazała się prawie identyczna. Malowałem wałkiem i nie zostawiłem żadnych smug. Zalecano mi by malowac małymi naprawdę maleńkimi ilościami i długo i skrupulatnie. Efekt okazała się bardzo zadowalający. Ekranu nie mogłem reklamować ze względu na wcześniejsze "krzywdy" które mu wyrządzilem he he. Ta farba to był jakiś akryl ale jakiej marki nie pamiętam. Musisz zaryzykować i kupić taki który dobrze kryje, ma odpowiednią matowsć w stosunku do borderów i nie łuszczy się po czasie od zwijania ekranu.
 

syberka

New member
dusi niewiele detali.Farba gdzie kupiona?Moge zaryzykować ale co z dyletantami w sklepach?Albo chociaż jej typ powłoka itp coś co naprowadzi?
 

PSJ

New member
zadanie wydaje się dość karkołomne, nie mam doświadczeń, ale jeżeli mogę coś doradzić, to sugerowałbym ewentualne malowanie przy pomocy akryli w sprayu (modelarskich) lub nakładania farby aerografem - na pewno będzie znacznie cieńsza warstwa, niż w przypadku nawet starannego malowania wałkiem; a cieńsza warstwa = mniejsza szansa na łuszczenie/odpadanie od podłoża.
 

dusi

New member
dusi niewiele detali.Farba gdzie kupiona?Moge zaryzykować ale co z dyletantami w sklepach?Albo chociaż jej typ powłoka itp coś co naprowadzi?

w weekend powinienem byc w rodzinnym domu gdzie trzymam z pewnością resztki tej farby. Postaram się wtedy podać konkrety. Farba się sprawdziła
 
Do góry