Proszę powiedzcie co dopasowac...

Gulasz1

New member
Witam serdecznie!

Bardzo proszę o podopowiedz ludzi bardziej zorientowanych ode mnie w sprawach technicznych dotyczących sposobu odbioru telewizji naziemnej cyfrowej oraz doboru sprzętu...

A więc, zakupiłem przenośne DVD z tunerem telewizji naziemnej DVBT /MPG2
Jak wiadome powszechnioe aby w Polsce ogląda telewizję naziemną potrzebujemy sprzętu obsługującego MPG4.

Model : Philips PET835

Mieszkam przy granicy z Czechami i odbieram tylko Cyfrową z Czech – nasza Polska jest niestety bez obrazu – sam dzwięk...

Taką samą mam sytuację z jednym z moich telewizorów Sony Bravia KDL-40V3000
Odbieram telewizję naziemną cyfrową ale tą Czeską, nasza tylko sam dzwięk...

Model : Sony Bravia KDL-40V3000

Moje pytanie brzmi;

Czy jeśli zakupię poniższy sprzęt ( jak w linku) to czy za jego pośrednictwem, po podłączeniu będzie możliwoś odbioru TV Polskiej naziemnej i w DVD i w TV ?

http: // allegro.pl/tuner-tv-telewizji-cyfrowej-usb-laptop-dvb-t-not-i2466539954.html

Jeśli coś naplątałem to proszę o podpowiedzi i sugestie...
Może jest inne tańsze rozwiązanie?
Może inny tuner nie na usb??

Zależy mi aby móc go używac również w samochodzie w DVD więc stacjonarny tuner chyba odpada,,,


Bardzo dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam,
Marek
 

Gulasz1

New member
proszę o podpowiedz

W takim razie widzę, że z USB nici w TV oraz w DVD a czy mozesz mi cos podpowiedziec ??

Czy istnieje możliwoś odbioru w samochodzie MPG4 jeśli DVD ma MPG2 ????

Bardzo prosze o jakies sugestie i propozycje.
Dziekuje!
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
MPEG2 nie ma tu żadnego znaczenia. Potrzebujesz niezależny tuner DVB-T (wydatek ~ 120zł-200zł) lub komputer z Windows (wtedy wystarczy tuner na USB).
 

Gulasz1

New member
MPEG2 nie ma tu żadnego znaczenia. Potrzebujesz niezależny tuner DVB-T (wydatek ~ 120zł-200zł) lub komputer z Windows (wtedy wystarczy tuner na USB).

a czy sa tunery DVB-T które mozna używa na 12 i 220 V - czyli w samochodzie i w domu?
Proszę jeśli możesz popatrz na allegro i daj link.
Z góry dziekuje!
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Zasilacz tego typu urządzeń ma na wyjściu na pewno napięcie rzędu 5V-12V. Nie mam nic akurat pod ręką, więc konkretnie Ci nie powiem. W każdym razie dostosowanie do zasilania z gniazda zapalniczki nie powinno być żadnym problemem.
 

Gulasz1

New member
Zasilacz tego typu urządzeń ma na wyjściu na pewno napięcie rzędu 5V-12V. Nie mam nic akurat pod ręką, więc konkretnie Ci nie powiem. W każdym razie dostosowanie do zasilania z gniazda zapalniczki nie powinno być żadnym problemem.

Jak cos znajdziesz to bardzo prosze podeslij mi link z takim tunerem ktory bede mogl wykorzystac w domu i w aucie...
Niestety nie znam się w tej dziedzinie kompletnie , dlatego pytam ludzi mądrzejszych ;)
Pozdrawiam!
 

Kpc21

New member
Wiwa HD-85, Wiwa HD-50 mają zewnętrzne zasilacze na 12V (albo 5V, nie pamiętam). Ale ich wadą jest tutaj brak przycisków do zmiany kanałów na obudowie, trzeba to robić pilotem. A trochę bez sensu wozić pilota z przenośnym DVD.

Poszukaj na forum Emitel - Strona główna w odpowiednim dziale, tam są wątki o prawie wszystkich tunerach dostępnych na rynku. Na pewno coś dopasujesz.

Jeszcze jedna istotna sprawa - jakie wejścia ma to DVD?
 
Ostatnia edycja:

Gulasz1

New member
Wiwa HD-85, Wiwa HD-50 mają zewnętrzne zasilacze na 12V (albo 5V, nie pamiętam). Ale ich wadą jest tutaj brak przycisków do zmiany kanałów na obudowie, trzeba to robić pilotem. A trochę bez sensu wozić pilota z przenośnym DVD.

Poszukaj na forum Emitel - Strona główna w odpowiednim dziale, tam są wątki o prawie wszystkich tunerach dostępnych na rynku. Na pewno coś dopasujesz.

Jeszcze jedna istotna sprawa - jakie wejścia ma to DVD?

Witaj!

w poniższym linku są wszystkie dane i opis dokładny urządzenia.
Przepraszam nie znam sie na tyle aby samemu udzielac odpowiedzi.
Bardzo prosze moze jestes w stanie cos dla mnie znalesc (chocby na allegro) co by mi pomogło załatwic ten niemały problem. Moze jest tuner ktory wykorzystam w aucie przy DVD oraz w domu na TV.
Jeszcze raz prosze o pomoc...
Marek
 

Kpc21

New member
Jeśli nie przeszkadza ci sterowanie pilotem, to możesz kupić Wiwę HD-80.

Teraz jak to podłączyć.
W zestawie z odtwarzaczem powinieneś mieć przejściówkę do wejścia AV (z białą, czerwoną i żółtą wtyczką z jednej strony, czarną z drugiej). Jak tutaj:
nksd.png

Jeśli takiej przejściówki w zestawie nie było, to trzeba ją dokupić (minijack-3xCinch). I do tego adapter Scart-3xCinch (2 audio i 1 composite video).
To pół problemu. Teraz zasilanie. W aucie jest 12V, tymczasem tuner wymaga zasilania napięciem 5V przy natężeniu prądu 2A. Tutaj ktoś poradził sobie, kupując samochodową ładowarkę USB (trzeba zwrócić uwagę by wytrzymywała minimum 2A), wtyczkę zasilania pasującą do tunera i kabel USB (w zasadzie dowolny). Wtyczkę zasilania założył na kabel USB.
 
Do góry