Proszę o pomoc w wyborze kamery i nie tylko :)

juicepp

New member
Witam!

poczytałem trochę o sprzęcie, jednak mam już mętlik co do tego jaki sprzęt wybrać do zarejestrowania szkoleń stacjonarnych (audio + video), zarówno mniejszych jak i większych, choć początkowo będą to mniejsze grupy, docelowo większe, ale to dalszy etap.

Niemniej jednak to co potrzebuję to sprzęt, który obsłuży minimum dwa mikrofony, jeden przypięty do marynarki a drugi ewentualnie do ręki (w razie potrzeby), oczywiście do tego potrzebuję kamerę, i ewentualnie jakiś mikser (tak to się chyba nazywa) i dwa głośniki (gdyby sala była nieco większa), mikser początkowo nie jest konieczny, gdyż grupy będą liczyły kilka, kilkanaście osób, wszystko kwestia ceny.

Nie mam za bardzo kasy, i chciałbym wydać możliwie jak najmniej przy uzyskaniu jak najlepszego efektu, dobry stosunek cena do jakości. Jednakże chcę by jakość była wysokim poziomie (no chyba że aby uzyskać wysoki poziom trzeba zainwestować 15 000zł, wówczas zadowoli mnie poziom "dobry")

Zastanawiałem się nad kamerą sony SONY HDR-CX260VE 16GB GPS 9MP, za 1500 można kupić, ale widziałem również kamerę Panasonic x800 za 2350, tylko nie wiem czy jest sens dokładać kasę, no chyba że różnica w obrazie jest powalająca.

Nie mam również pojęcia czy da się do tych kamer podłączyć jakiś sprzęt który nagra dźwięk z mikrofonu przyczepionego do marynarki. Czy do każdej kamery można podpiąć zestaw który nagra dźwięk? na allegro widziałem zestawy AZUZA, nie mam pojęcia co to jest warte...

Zastanawiam się także nad nagraniem szkoleń w wersji bez widowni, do sprzedaży internetowej, i do tego przydało by się dobre oświetlenie, co powinienem kupić aby to miało ręce i nogi? gdzieś widziałem stojące lampy oświetleniowe (takie jak mają fotografowie) ale co i jak dalej to pojęcia nie mam...

Proszę o pomoc w doborze zestawu.

Dziękuję.

Przemek.
 
Do góry