prosba o wyjasnienie

misza123

New member
nie rozumiem tej calej technologii 3d.
dzisiaj, zeby miec obraz 3d w kinie domowym, trzeba miec telewizor 3d, bluraya 3d, kabel 3d okulary 3d, ampli 3d, i ogolnie życie w 3d.
nie wiem, czy ktos z was pamieta ale obraz 3d lecial w tv w latach 90tych - i to na ich samym poczatku
jedyne co bylo potrzebne to: telewizor (kinekopowy oczywiscie, - tak głęboki jak teraz mój szeroki:), papierowe okulary z kolorowego czasopisma i ogoladalo sie w 3d - lecial chyba teleranek czy inne ustrojstwo w 3d z chamskiej antenty zbiorczej.....
wiec moje pytanie brzmi: O CO KAMAN!!!
czym technologia hdmi 1.4 tv3d, bluray3d, różni się od telewizora marki unitra (bez pilota),
czy jest roznica w obrazie???
ostatnio dorwalem film na dvd: malpy w kosmosie 3d - zwykle dvd. glowe daje, ze jak kupie sobie okulary z allegro o takie:
OKAZJA!!! OKULARY 3D - OSTATNIE SZTUKI!!! (992653568) - Aukcje internetowe Allegro
to bede miał 3d.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poczytaj o profesjonalnym sprzęcie 3D:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45...ego-na-swiecie-telewizora-technologii-3d.html
To jest inna bajka i inna jakość . Jakość która zadziwia i powala na kolana - a nie jest systemem jak to ktoś określił - 3D dla ubogich.
016_P1050859.JPG
 

pejotpe

New member
Bez reklam
niestety nie mam dostepu do tego linka.
tak po krotce w czym wyraza sie ta "inna jakosc"


Masz kilka technologi - stare (lata pięćdziesiąte, albo i wcześniej zeszłego wieku): obraz jest nieco przekolorowany, a o okulary mają po jednym filtrze na każde oko (innego koloru). Jakiś tam efekcik jest, ale cierpi na tym jakość (pewnych kolorów nie widać bo są filtrowane).
Nowsze (w kinach obecnie, jak również tv) mają też koło 20 lat (albo trochę więcej) - okulary migawkowe: polega to na tym, że ekran na raz wyświetla obraz dla jednego oka, a drugie jest zasłonięte. Tutaj wymagane są dwa razy wyższe parametry (wyświetlania, transferu itp.) niż dla normalnego obrazu 2D. Oprócz tego, u niektórych ludzi takie mruganie (50/60 razy na sekundę dla każdego oka) powoduje dyskomfort (innymi słowy: po projekcji mam ochotę na małą rozmowę z "porcelanowym uchem", to samo mam przy projekcji z projektorów DLP).
Jeszcze inną technologią jest wyświetlanie na raz obu obrazów, ale w każdy przy odpowiedniej polaryzacji, przez co okulary (polaryzacyjne, ale nie migawkowe) są w stanie odseparować obrazy przeznaczone dla każdego z oczu - tutaj wymagane są osobne układy optyczne (np. dla projektorów).
Dalej są kolejne technologie, które dopiero są rozwijane... Ja zamierzam się powstrzymać od tej zabawy, dopóki nie powstanie coś, co będzie standardem (i nie będzie u mnie wywoływać choroby lokomocyjnej).
 

czenio1

New member
standard 3D

Na tym forum kilka dni wcześniej (nie pamiętam w jakim wątku) ktoś pisał, że JVC testuje tv 3D
do oglądania którego nie będą potrzebne żadne okulary. Czy ktoś wie cokolwiek więcej na ten temat?
 
Do góry