Prośba o pomoc w wyborze amplitunera

Deathwing

New member
Hej

Lada dzień rozpoczynam remont mieszkania. Planuję postawić kolumny w "salonie" i chcę dobrać odpowiedni sprzęt. Jak to zwykle bywa, co raz to odkrywam nowe możliwości, a jak mi się coś spodoba - okazuje się, że czegoś brak ;).

Sam pokoik jest nieduży, ale wyburzamy ścianę, więc kwadratowy pokój 15m2 z jednej strony wydłuża się o prostokątną kuchnię (11m2).

Moje potrzeby oceniam na (70% muzyka 30% film/mecz/tv).

Zacznę może od kolumn - najbardziej spodobały mi się Magnat Quantum 677 i do nich chciałbym dobrać amplituner.

Po przeczytaniu sporej ilości recenzji i po skakaniu po różnych forach wymyśliłem, że chciałbym Onkyo TX-8150. Można do niego podpiąć gramofon, którego kupno też w przyszłości planuję.

Niestety uświadomiłem sobie, że ten Onkyo nie ma HDMI. W tym miejscu muszę wspomnieć, że wymarzyłem sobie projektor Epson TW-5300 lub TW-5350. Mam dekoder Cyfrowego Polsatu - czasem wieczorkiem oglądam filmy, sport i seriale, ale nieczęsto - nie potrzebuję więc TV, który "grałby cały czas".
Chciałem także przebić się przez ścianę do drugiego pokoju i puścić kabel z kompa - żeby czasem rzucić obraz projektorem i pograć w coś z padem w ręku, siedząc na kanapie. W kompie mam leciwą kartę dźwiękową X-fi Music Fatality Gold z przednim panelem, może to coś pomoże?

Czy istnieje sensowna możliwość podpięcia tego wszystkiego razem? Czy amplituner Onkyo TX-8150 jest urządzeniem przeznaczonym jedynie do muzyki i z projektorem i kompem się nie pobawię i powinienem szukać czegoś innego? Niestety za bardzo nie ogarniam tych wszystkich kabli i połączeń...


Remont skończy się w styczniu, także jeszcze sporo czasu na poszukiwania i rozmyślanie, ale postanowiłem przemyśleć takie rzeczy jak rozmieszczenie kabli i gniazdek i co do nich podłączę - no i się zaczęło ;). Proszę o pomoc i porady:niewiem:
 
Wszytko da radę połączyć ze sobą. To Onkyo to generalnie wzmacniacz i tylko w stereo będziesz mieć dźwięk ale jak wspomniałeś 70% muzyka.
Wszystkie sprzęty typu blu-ray, konsola do grania, dekoder to pod TV dajesz i z niego połączyć głos do Onkyo. Podejrzewam iż z projektora też wyjście audio jest i też 2xRca-2xRca przewodzik i gotowe.
Dziwi mnie jedno skoro masz projektor to czemu nie robić kina domowego nawet 5.1
Onyko646 lub Denon Avr-x3200w ma i hdmi, 3D usb itp.
Na kolumny to może Dali Zendor7 lub Heco music style lub Tanooy bym wybrał. Posłuchasz to sam zdecydujesz co ładniej gra ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Deathwing

New member
Na razie nie mam żadnego ze sprzętów - wszystko obmyślam. Zastanawiałem się nad 5.1, ale za ok. 2tys. zł raczej wolę kupić kolumny niż zestaw w takiej cenie. Zwłaszcza, że priorytetem jest jednak muzyka, a tę preferuję w stereo.


Ten projektor posiada takie złącza:
Złącze USB 2.0 typu A, Złącze USB 2.0 typu Mini-B, Wejście VGA, Wejście HDMI (2x), Wejście sygnału kompozytowego, MHL, Stereofoniczne wyjście audio mini-jack, Wejście audio typu cinch


Poczytam o wspomnianych przez Ciebie kolumnach. Ech, ledwie liznąłem temat, a już czacha dymi :niewiem:
 
Do góry