Prośba o pomoc LE46C650 - podłączenie TOSLINK, HDMI

virooz

New member
Witajcie, jako że pierwszy post, oficjalnie witam się ze wszystkimi tutaj zgromadzonymi!

Nie krzyczcie żebym poszukał, szukałem, bardzo dokładnie. Znalazłem info że mój tv (zgodnie z tematem) przy podłączeniu źródła HDMI z dźwiękiem 5.1, do optyka przekazuje tylko 2.0 (co jest irracjonalne i zupełnie idiotyczne...).

Znalazłem również info, że HDMI ARC także nie działa. Choć pomimo tego, w menu telewizora po podłączeniu kina z ARC, jest do wyboru "ODBIORNIK"...:idea:


Moje pytanie natomiast brzmi, czy nie ma żadnej, całkowicie żadnej możliwości aby jakoś to obejść?
W końcu C650 była serią z dość 'górnej' półeczki...


Tutaj link do postu, gdzie podobno zadziałało to połączenie HDMI 5.1 -> optyk 5.1 : hdtv.com.pl/forum/718686-post4586.html




Teraz może opiszę czego oczekuje, co mam i czego nie mogę zrobić. Na początku od razu uprzedzam, że zestaw nie będzie obsługiwany tylko przezemnie, więc chcę to zrobić najprościej jak się da:

1) TV LE46C650 (głównie MKV z pendrive/MKV)
2) Kino domowe Samsung HT-D455 (5.1, tylko do tego mi to potrzebne)
3) PS3 (wiadomo, gry, bluray etc.)
4) Platforma N (tylko TV więc na 5.1 dźwięku nie zależy)


Myślałem najpierw że połączę to poprzez HDMI ARC, niestety, doczytałem że mogę sobie strzelić w kolano...
Zabrałem się ochoczo zatem do podłączenia poprzez TOSLINK (optyk), lecz też napotkałem problemy, właśnie czytając informacje dot. dźwięku z HDMI na optyk (tylko 2.0, SIC!). Stąd moje powyższe pytanie i prośba o pomoc w rozwiązaniu tematu...


Kino dostałem w prezencie, więc chciałbym aby posłużyło, natomiast za powyższym, chciałbym aby było to maksymalnie prosto połączone...

Czy pozostaje mi tylko rozstanie się z kinem i zbieranie na pełnoprawny AMPLITUNER z wejściami HDMI?:-(


Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam i życzę miłej Niedzieli.
 

mover2002

New member
ja mam dźwięk w kinie z tv puszczony po optyku i jest bez problemu 5.1 z każdego źródła. Musisz tylko pamiętać ze włączając film trzeba wejść w ustawienia dźwięku i przełączyć z PCM (czy jakoś tak) na Dolby Digita lub DTS ( zależy od filmu).

Ja u siebie niestety za każdym razem tak robić muszę
 

virooz

New member
ja mam dźwięk w kinie z tv puszczony po optyku i jest bez problemu 5.1 z każdego źródła. Musisz tylko pamiętać ze włączając film trzeba wejść w ustawienia dźwięku i przełączyć z PCM (czy jakoś tak) na Dolby Digita lub DTS ( zależy od filmu).

Ja u siebie niestety za każdym razem tak robić muszę

Z TV nie ma problemu, problem jest jak przychodzi sygnał przez HDMI 5.1 -> TV -> optyk 2.0 i nie da się tego zmienić, opcja w ustawieniach dźwięku DOLBY jest szara, jedynie opcja PCM...
 

mover2002

New member
a w ustawieniu kina poszukać ?? ja na przykład gdy puszczam muzykę w tv to aby dźwięk był na wszystkich głośnikach wybieram przyciskiem pilota do kina ustawienia dla "music" przyciskiem DSP i jest oki ")
 

virooz

New member
mover2002, wtedy masz tylko 'emulowany' dźwięk 5.1, a nie o to mi chodzi... tego kina się nie ustawia, albo przez optyka 'wpada' do niego 5.1 albo nie..


Problem tyczy się TV, a wnioskując po tym co wyczytałem jednym to działa innym nie. Może jakimś menu serwisowym to się da odblokować? Przecież to ograniczenie 100% programowe...
 

darken

New member
rozumiem ze chcesz podłączyc optykiem tv i ps3 do kina domowego dla dzwieku dd5.1 ale w kinie domowym jest tylko 1 wejscie optyczne. Polecam spliter optyvzny i po problemie podląćzasz tv i ps3 kablem optyvznym do kina uzywajac spliterka. na allegro sa po 39 zl.
pozdrawiam.
 

virooz

New member
...i to chyba jedyne rozwiązanie niestety :(

Co nie zmienia faktu, że jestem zniesmaczony, produkt niższej kategorii, starszy telewizor plazmowy panasonica, przekazuje z hdmi do optyka dźwięk 5.1 bez żadnego zająknięcia...
 
Do góry