prośba o pomoc - czy hkts 30 to dobry wybór?

misq

New member
Witam
Jestem laikiem w świecie audio. Słucham jednak dużo muzy (gł. rock, metal) i oto nastał moment w którym zacząłem się przymierzać do porządnego zestawu głośnikowego z ampli. Mój budżet oscyluje (a raczej będzie oscylował niebawem) w okolicach kwoty 3.500.
Troszkę zacząłem już czytać i na chwilę obecną mój wybór zatrzymał się na hkts 30 + denon 1912 ewent. 609-tka. W zasadzie byłem pewien że nie ulegnie już nic zmianie jednak zaczynają do mnie dochodzić głosy że hkts może nie sprawdzić się w muzyce - będę zapodawał muzyczkę przez usb w formacie mp3. Wykorzystam 90 % muzyka, 10 % filmy. Czy faktycznie moje obawy są podstawne? Dodam jeszcze że pomieszczenie które chcę nagłośnić ma wymiary 3,5X4 i nie mam miejsca na kolumny stojące na podłodze.
Z góry dzięki za każdą podpowiedź !
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Pytanie tylko, czy potrzebujesz amplitunera kina domowego, czy nie lepiej się zaopatrzyć we wzmacniacz stereo plus dwa porządne monitory, które też Ci nie zajmą dużo miejsca. Skoro 90% muzyka, to odrzuciłbym od razu amplituner kina domowego i celował we wzmacniacze.
 

misq

New member
Skłaniał bym się raczej by pozostać przy ampli - myślę że za jakiś czas proporcje muz / film mogą zostać zmienione - chciałbym kiedyś podłączyć konsolę. Poza tym obecny dźwięk z tv to coś czego nie jestem w stanie słuchać.
Pewnie mnie wyśmiejecie ale obawiam się też że stereo nie będzie mnie satysfakcjonowało - marzy mi się konkretny muzyczny surround :)
 

armi

New member
Bez reklam
90% muzyka to bardziej wzmak - ewentualnie ampli stereo

jeśli się upierasz przy ampli KD to idź w kierunku H/K, Denon, Marantz
denon wybrany przez Ciebie będzie wg mnie ok

co do kolumn - niestety ...
tu trzeba szukać konkretnych kolumn
teraz pytanie - jak warunki pokojowo/lokalowe - czy iść w podłogówki czy jakieś monitory

w tym budżecie myślę że lepsze były by podłogówki - chociaż dobre monitory + sub też będzie ok
 

misq

New member
Wielkie dzięki za odezwy
zostanę przy ampli Denonka
podłogówki odpadają jak wspomniałem wcześniej - na całej ścianie mam szafy z regałem po środku i nie da się tego zmienić :/
stereo nie do końca mnie przekonuje - jedyne systemy jakie mi odpowiadają to 4.0, 4.1, 5.0, 5.1
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli 90% muzyka to też bym obstawiał wzmak stereo, bo amplituner ograniczy Ci w znacznym stopniu jakość muzyki. Ale jeżeli ma być ampli + głośniki to rozumiem też Twoje potrzeby związane z ewentualną rozbudową w późniejszym czasie. Twój pokój nie jest wcale taki mały. Masz 14 mkw, ja mam nie całe 15 mkw i od zawsze miałem pełnowymiarowe kolumny. Jak bym ci napisał co ludzie wstawiają do takich metraży to byś się za głowę złapał:) Uważam że pełnowymiarowe kolumny lepiej się sprawdzą niż monitory a tym bardziej plastikowe HKTS. Te kolumny HK są fajne ale jak ktoś dużo ogląda filmów, w muzyce nie zagrają odpowiednio. Wiadomo, plastik to plastik. Zobacz sobie Monitor Audio MR4, Roth Oli 30, z tańszych Quadral Quintas 5000, Jamo s506. Jeżeli faktycznie nie masz miejsca na postawienie podłogowych to może do podwieszenia monitory np. Roth Oli 20, ale ja na twoim miejscu znalazłbym trochę miejsca na podłogówki. Przecież nie musisz zaraz kupować 5.0, kup najpierw stereo, tym bardziej że i tak słuchasz więcej muzyki. Co do amplitunerów to w muzyce lepiej zagra Denon. Onkyo idzie bardziej w stronę kina domowego/filmów, co nie znaczy że przy odrobinie zabawy w ustawieniach też nie da się posłuchać. No i zaleta dobrych podłogówek jest taka że może nie potrzebowałbyś w przyszłości kupować subwoofera, bo w przypadku monitorów czy plastiku byłby on niezbędny aby dać odpowiedni efekt w kinie.
 

misq

New member
krzysiek1980 dzięki za podp.
zainteresowały mnie te Quadral Quintas 5000 i wpadłem na kolejny pomysł ale nie wiem czy ma to sens. Na całej ścianie mam wysoki meble więc na podłodze podłogówek nie postawię ale czy mógłbym dwie przednie kolumny Quintasa 500 postawić na komodzie którą mam po środku ? - jej szerokość to 115 cm pomiędzy kolumnami ampli, na ampli głośnik centralny ? ;) Chyba za bardzo kombinuję - czy ma to jakiś sens?
I na koniec chyba trochę śmieszne pytanie ale serio nie wiem (do tej pory interesowałem się tylko ampli) - czy jest jakiś wzmak który obsłuży tego quintasa 500? czy może wzmaki są tylko do stereo ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W takim budżecie to kup sobie dobre monitory bp RX2, do tego resztę z niższej serii np MRC i MR1. Ampli taki na jaki starczy kasy. Będziesz zadowolony z muzyki i efektów.
 

misq

New member
rx2? heh mam max 3.8 k na cały zestaw z ampli nie 13.8 :) ale dzięki za radę

czy te podłogowe z zestawu Quadral Quintas 5000 mogą stać na komodzie? bo jeśli tak to wejdą mi na styk pod tv ze swoją wysokością 85 cm
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teoretycznie mogą, bo co za różnica czy staną na podłodze czy na podwyższeniu. Jedynie może powodować to wibracje na tej komodzie. Komoda to takie pudło które może przenosić drgania i jakieś niepożądane dźwięki, chociaż kiedyś też stawiało się kolumny na segmentach i było ok. Myslę że jak masz stabilną komodę i dobrze dociążoną to nie powinno być problemu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misq

New member
a wiec chyba sprawa jest już jasna - jakby był problem to wrzucę jakieś hantelki na dno szuflad i powinno być ok
dzięki wielkie wszystkim za pomoc
 
Do góry