Prośba o opinię Denon + Dali Zensor 7

chris_777

New member
Witam wasz wszystkich :)


Otóż od zawsze chciałem mieć przyzwoity sprzęt audio za w miarę rozsądne pieniądze i powoli ten czas nadchodzi, w związku z tym chciał bym prosić o opinie co sądzicie o tym co mam zamiar nabyć oraz o poradę dotyczącą nurtujących mnie wątpliwości.

Trochę czasu już siedzę nad tym problemem, czytam fora oraz parę razy wybierałem się zarówno na odsłuch w salonach jak i targach audio video, w wyniku czego przymierzam się do zakupu:

- Denon AVR-X4400H lub AVR-X3400H
- Dali Zensor 7 (zestaw 5.1)

Trochę więcej info, co chciał bym osiągnąć oraz czemu powyższe wybory:
- Słuchanie muzyki (gatunkowo wszystko może z wyjątkiem mocnego techno czy heavy metal :) ) jak i oglądanie filmów
- Salon w domu mam ok 80m2 i budując dom mocno go przerabiałem w fazie projektu aby więcej było radości z projektora
- W przyszłości rozbudowa do Atoms, do zestawu pewnie dokupię 4 głośniki na sufit w późniejszym czasie
- Postawiłem na Denon ponieważ jakoś przekonany jestem do tej marki (choć zaznaczam,że nie mam doświadczenia takiego aby móc dyskutować czy jest lepszy od innych z tej samej półki), głównym powodem jest fakt, że fajnie się integruje z Fibaro, ma dużo możliwości wchodzenia w interakcje z innymi urządzeniami, oraz dodatkowo ciekawi mnie też w przyszłości rozbudowa o 2-3 głośniki HEOS ale traktuję to tylko jako dodatek na którym mocno mi nie zależy
- I pewnie lubiany na forach powód, otóż sprzęt też musi wyglądać a rozglądam się tylko z białymi kolumnami oraz srebrnym amplitunerem :D

Wątpliwości jeszcze jakie mnie męczą to:

- jakie kable do przednich kolumn Dali wybrać (kompletnie się na tym nie znam ale też nie chciał bym przez nie zbankrutować)
- czy w zestawie głośników jest tak naprawdę potrzebny Subwoofer ?
- Czy do kolumn stereo jest sens kupować wzmacniacz Denon PMA aby więcej z nich wydusić niż amplituner czy był by to przyrost treści nad formą, a jeżeli tak to jaki ?
- ostatnie pytanie czy może ktoś zna kogoś kto zna kogoś z dobrymi cenami na takie zabawki albo czy unikać jakiś firm, które na regałach obok kolumn prezentują też suszarki ?

Do żadnego z wymienionych produktów nie jestem w 100% zdecydowany, więc jeżeli ktoś mógł by mi doradzić czy w dobrą stronę idę :)

Z góry dziękuję
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
-Kable to nie problem.
-Sub musi być , a przy 80m2 to Dali SUB K-14F :)
-Wzmacniacz-może ale nie teraz od razu.
-Pisz do forumowego blackninja.
 
Do góry