Prośba do znawców tematu!!!!!

KamilaKornet

New member
Od 3 lat posiadam w domu tv Philipsa 9607 3D 60 cali. Mam do niego z tyłu podpięty dysk do nagrywania pod usb a z przodu Bluray Philipsa BDP 3D 5500 a obok od niedawna konsolę PS4. Ten tv w przeciwieństwie do krawędziowych lcd nie jest smukły i ma wbudowane głośniki które dość nieźle podają dźwięk jak na standardowe przy mocy/2x20 wat .Przy ambilight włączonym film 3D na BR lub dobra gra na Ps4 daje naprawdę fajne efekty choć uważam że na 20 metrowy pokój o oglądanie z 3.5-4,5 metra to i tak zbyt mała przekątna. Ale mimo w miarę dobrego dźwieku chciałabym to zmienić. Obok a lewej strony stoi komoda druga a na niej leciwa stara wieża Pioneera .Zdaża ze że słucham audycji trójki lub płyty na cd. Początkowo byłam napalona na taki soundbar za prawie 3k Philips Fidelio B5 który zmieściłby się przed tv z racji gabarytów.I w końcu usłyszałabym efekty z gier i filmów w systemie 5.1...Ale może się mylę może warto po prostu kupić w miarę za średnie pieniądze amplituner który zastąpi wieżę którą mam z zestawem dobrych kolumn lub osobno je dokupić by mieć w przyszłości wsparcie do 4k a dziś do 3D i połączyć tv niestety długim na 4 metry kablem HDmi ale wtedy można mieć sprzret i do tv i do audio.I jego brzmienie 5,1 do tv oraz np. 2,1 do stereo będzie znacznie lepszym wyjściem niż wspomniany soundbar Philipsa służacy tylko do tv.I da lepszą moc i lepsze basy przy dżwieku nieporównywalnym do tej listwy Philipsa.Jak się nie mylę czy możecie się wysilić i służyć propozycjami co kupić za rozsądne pieniądze w granicach np.3.5k?Kolor amplitunera i kolumn raczej czarny.Natomisat wiem ze listwa soundbar jest bezprzewodowa.Przy ampli pewno będzie masa kabli do głośników .Rozumiem ze gdyby ampli był 5.1 to można ustawić muzykę z cd lub radia jakby mi dźwięk nie odpowiadał na system tylko stereo czy li 2 głośnikii a resztę wyłączyć?.Proszę o rozsądne propozycje w przedziale powiedzmy do 3,5 k jeśli za tyle można coś niezłej jakości dla mnie polecić opcjonalnie zamiast soundbara. Pozdrawiam.
 
Do góry