Prośa o pomoc w wyborze słuchawek ~~500pln

Sunszajn

New member
Witam Szanownych formumowiczów.Na początku chciałbym się przywitać,gdyż jest to mój pierwszy post na forum.
Od kilku dni stoję przed dylematem wyboru słuchawek.Kryteria jakie owy sprzęt musi spełniać to - dobre odwzorowanie niskich tonów, bezprzewodowość oraz wbudowany mikrofon.
Wertuję od kilku dni róznego rodzaju testy słuchawek, opinie, opisy, specyfikacje techniczne staje przed dylematem: czy słuchawki radiowe czy bluetooth, które z nich lepiej sprawdzą sie lepiej.
Słuchawki miałyby służyć mi głównie do użytku domowego ( połączenie z aplitunerem,tv, komputerem PC) opcjonalnie do słuchania muzyki na smartfonie,tablecie i ewentualnie do prowadzenia rozmów.Mikrofon jest koniecznośći gdyż, często rozmawiam ze znajomymi na różnego rozdzaju komunikatorach na PC, opcjonalnie ( jak wspomniałem rozmowy telefoniczne).
Skłaniam sie ku 2 modelom:
headbeat.pl/produkt/akg-k935]AKG K 935 (k935) słuchawki wokółuszne bezprzewodowe - Sklep headbeat.pl - Muzycznie Nakręceni! Sklep ze słuchawkami[/url]
lub
headbeat.pl/produkt/jbl-e50bt-biale]JBL E-Series E50BT słuchawki nauszne Bluetooth 4.0 z mikrofonem czarnez mikrofonem białe - Sklep headbeat.pl - Muzycznie Nakręceni! Sklep ze słuchawkami[/url]
Czy mieliście może doczyniania z owymi modelami? Jak sie ma jakoś słuchania muzyki z amplitunera przez bluetooth. Czytałem o tym że zdażają sie takie sytuacje,że dzwięk trzeszczy przy komunikacji bluetooth. ( dot. sie modelu JBL e50). Nie chciał bym niepotrzebie pakować sie w koszta 500 a potem rwać sobie włosy z głowy z powodu jakości dźwięku.
z kolei co do połączenia radiowego mam obawy dotyczące zakłoceń w bloku mieszkalnym ( jeśli się myle prosze mnie uświadomić), konieczności przełączania bazy ( stacji dokująćej do słuchawek) pomiedzy obecnie używanym źródłem dzwięku ( komputer, tv, amplituner).
Bardzo proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości. Jeśli sie mylę w któejś z kwest bardzo prosze o wyjasnienie( największe wątpliwości mam co do konieczności przełączania bazy słuchawek pomiedzy żródłami).
Pozdrawiam.
Marcin
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplitunery nie streamują po BT do słuchawek.
W skrócie do tv kina itp K935.
Do telefonu tabletu itd E50BT.
Słuchawki przy zachowaniu odpowiedniej odległości nie trzeszczą, jak trzeszczą to do serwisu.
 

Sunszajn

New member
Dzieki za odpowiedź.
Czyli interfejsy bluetooth w amplitunerach służa tylko do komunikacji pomiedzy innymi urządzeniami typu tablet,laptop,smartfon etc. i bezprzewodowe odtwarzania z nich, bez możliwości streamu na słuchawki. To juz troszke ułatwia mi wybór. Jedyne co mnei teraz zastanawia i troszkę dręczy to fakt, że mając słuchawki radiowe będę musiał przełączać kable ze stacji bazowej pomiedzy urządzeniami tj. chcąć miec dźwięk z pc wtykam jacka do PC, chcac z tv przełączam sie na tv itp. Trosdzke to męczące ( zakłądając że korzystam z tych źródeł kilak razy dziennie) Czy istnieje jakieś rozwiązanie które rozwiąże ten problem?
 

Sunszajn

New member
Kombinuje cały czas- wymyśliłem cos takiego :
Słuchawki: Sony MDR-ZX770BNB
Adapter: Adapter ARKAS Xenic TS-850, Bluetooth
Mam nadzieję że sie sprawdzi i spełni moje oczekiwania.
 

emte

New member
Przymierzam się do słuchawek w cenie 500-600 zł.
Użytkowane raczej w domu (głównie laptop i ampli, czasem smartfon lub odtwarzacz mp3).
Na oku mam FOCAL SPIRIT ONE, Beyerdynamic CUSTOM ONE PRO i Audio-Technica ATH-M50XWH.

Zależnie od nastroju słucham wszystkiego oprócz jazzu i muzyki poważnej. Zależy mi na dobrej jakości wykonania, komforcie użytkowania oraz miękkim basie.

Czy ktoś posiada któreś z powyższych i może się wypowiedzieć ??
 

Waldorff

Member
Witam.
Posiadam słuchawki Audio-Technica ATH-M50s. Czarne, wersja z prostym, nieskręconym kablem. Z tego co wiem to jest to ten sam model, a różnice pomijając kolor są drobne. Jakość wykonania bardzo dobra, komfort też całkiem niezły. Na pewno są wygodniejsze od Superlux'ów 681, które kupiłem z ciekawości czy faktycznie jest się czym tak jarać (złe nie są jak za taką kasę, ale szoku też nie będzie). W M50 pierwsze co przykuwa uwagę to bas. Jest go całkiem sporo, raczej mięsisty niż punktowy. Środek trochę wycofany, góra przyjemna w odbiorze i nasycona. Ogólnie w porównaniu nawet do takich Superluxów słychać podbicie krańców pasma. Jeśli ktoś zajmuje się trochę muzyką to do mixowania czy masteringu raczej bym ich nie polecał, głównie z powodu podbicia niskich częstotliwości. Chociaż wystarczy w EQ obniżyć najniższy zakres (20-40 Hz) i jest o wiele lepiej. Ogólnie rzecz biorąc sprawiają dużo frajdy w zwykłym słuchaniu muzyki i większość materiału powinna na nich zabrzmieć przynajmniej dobrze. Jednak jako typowe monitory - jak są określane - sprawują się raczej średnio. Nic nie zastąpi jednak odsłuchu i porównania z innymi modelami.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Przymierzam się do słuchawek w cenie 500-600 zł.
Użytkowane raczej w domu (głównie laptop i ampli, czasem smartfon lub odtwarzacz mp3).
Na oku mam FOCAL SPIRIT ONE, Beyerdynamic CUSTOM ONE PRO i Audio-Technica ATH-M50XWH.

Zależnie od nastroju słucham wszystkiego oprócz jazzu i muzyki poważnej. Zależy mi na dobrej jakości wykonania, komforcie użytkowania oraz miękkim basie.

Czy ktoś posiada któreś z powyższych i może się wypowiedzieć ??
Posłuchaj koniecznie AKG K550 teraz już mk2, bardzo wygodne, dobre brzmienie i wykonane z bardzo dobrych materiałów.
 
Do góry