Prometeusz

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Film który może się podobać a mi się akurat spodobał.
Prometeusz film który ma nam pomóc zrozumieć całą serię o obcych "Alien" itp.
W pewnym stopniu tak właśnie jest a na dodatek nowy wątek który się pojawia ponownie każe nam wyczekiwać na dalszą kontynuację serii-no jak w tym "raju" będzie?
Obraz na BD bardzo pięknie nagrany-ostry i wyraźny. Ciemne sceny dość dobrze widoczne,bez ziarna.
Szczegółowość obrazu bardzo dobra jedynie miałem wrażenie że niektóre dynamiczne efekty specjalne jakby z lekka niedopracowane-ale mogło mi się wydawać.
Dźwięk DTS HD Master 7.1
Każdy z głośników żył własnym życiem,pięknie ten film się prezentuję od strony dźwiękowej.
Dużo smaczków,dobra dynamika i szczegółowość,bass też niczego sobie jest kilka scen które poruszą nogawkami spodni ;-)

Mnie tylko zastanawia czemu w filmie nie wykorzystali scen alternatywnych które to moim zdaniem mogły by tylko wzbogacić sam film.
Można je zobaczyć oddzielnie, tylko po co?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Otóż to, kolejny niedoceniany i krytykowany film, który okazuje się być zgoła inny do opinii powszechnie krążących. Również mi się podobał. Bardzo czekałem na niego posiadając sagę Obcego. Ba, nawet żona "wychowała się" na tej sadze i też z ciekawością oglądała film. Bardzo pozytywnie wypowiadaliśmy się po obejrzeniu. Także fabuła nie zawiodła, otworzyła furtkę na nowe, no i miło było wrócić do Obcego :)
Mały minus z operacją wyjęcia obcego z brzucha...no nie wiem, chyba lekko przesadzili, jakoś tak ... nie fajna scena ;)
Obraz i dźwięk w najwyższej jakości, poprostu u R.Scotta nie ma do czego się pod tym względem przyczepić :)
PS: Soundtrack osobno słuchany dziwny jest...niby mroczny, ale razem z filmem lepiej się tego słucha niż osobno.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Film jest rewelacyjny, trzeba go poczuc. Ten klimat i chlodna atmosfera, jest tam cos magicznego. Ladowanie, ta przestrzen, to nie jest jakis tam Avatar, tutaj jest to "cos", czuc groze. Specyficzny klimat, trudno to opisac, ale mysle ze doskonale zrozumialem to co autor mial na mysli. Do tego filmu trzeba miec odpowiednie podejscie, nastawienie, wychowac sie. Dla mnie bomba, ale rozumiem tych ktorym sie nie podoba.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Prometheus

Najlepszy film za ostatni 3-4 lata. Oglądałem go już z 5 razy. Doświadczenie i kunszt mistrza, Ridley Scotta. Scenografia i klimat na 10 z 10. Dla mnie esencja filmu, jak sztuki. "Odpowiedzi zostali udzielone". Bomba i to atomowa.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam ten film od dawna ale jakoś nie mogłem się za niego zabrać. Dzięki wam wiem co będę w najbliższym czasie oglądał:)
 

dominlesne

New member
Jako fan serii Alien (wyłącznie 4 części, bez kiczowatych AvP) mogę tylko ocenić film jako dobry. Wiele nieścisłości w fabule, co najmniej dziwne zachowania bohaterów i słabe nawiązanie do poprzednich części... w zasadzie czym dłużej myślę o tym filmie, to wydaje się jeszcze gorszy, ale przynajmniej klimat pierwszorzędny.
 

sq2omd

New member
Właśnie go obejrzałem i już czekam z niecierpliwością na kolejną część , film jak dla mnie jest super.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Scenariusz może nie do końca przemyślany, jednak dla entuzjastów klimatów związanych z Alienem dobre i to. Pozostaje czekać na następną odsłonę nowej serii.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W końcu obejrzałem. Audio bomba, sub niepróżnował. Głowny temat muzyczny tez mi się spodobał, i gwałtowne przejście do Chopina przy końcowych napisach, no ale w końcu to film mistrza Scotta.
Mnóstwo podobieństw alienowatych i predatorowatych. Poczatkowe sceny trochę mnie drażniły, brak realizmu, nie przemyślane kilka kwesti, ale w końcu, to film i gdyby było wszystko jak należy nie byłby filmem.
Dodatki obowiązkowe do obejrzenia. Film daje do myślenia. Ogolnie mi się pobobał, duzy plus.
 
Do góry