Projektor zamiast tv na lata ...

Momo707

New member
Mam pytanie ogólnie dotyczące wytrwałości projektorów bez uwzględniania lampy tzn jak długo można używać projektora w znośniej jakości obrazu ( jego system i podzespoły też się zużywają i nie tylko lampa ) oglądając obraz z niego kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie zamiast tv ? Spotkał się ktoś np z projektorem po wymianie 5 czy 8 lamp który dalej produkuje dobry obraz ? Jaki ma wpływ przebieg na całość podzespołów?
 

Momo707

New member
Nie chodzi mi o przebieg i żywotność lampy bo ją można i trzeba wymienić tak czy inaczej a jeżeli można wymieniać to każda nowa będzie świecić jak nowa . Chodzi mi o resztę podzespołów i cały system który jest w proju na stałe. Dosłowna wymiana tv na projektor czyli nie pytam o pomieszczenie czy ekran tylko już wszystko praktyczne aspekty pracy proja wiele godzin dziennie . Z tego co dzwoniłem po sklepach to projektory laserowe są wytrzymałe pod tym względem A czas pracy to ok 20tys godz więc nawet 10godz dziennie i jest 2000 dni . Ktoś w drugim sklepie radził Benq5700 , że niby ma coś lepszego , innego od proi typu epson 9400 i nie będzie narażony na awarię pod dużym obciążeniem.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kup sobie projektor laserowy krotkiego rzutu, ale to koszt min. 10000 zl. W normalnych projektorach masz serwis co pare lat, czytaj czyszczenie miedzy innymi.
 
Do góry