Projektor zamiast telewizora

rairanraiders

New member
Posiadam od niedawna projektor Sanyo Plv z700 i nosze sie z zamiarem zakupu zestawu kina domowego HK avr138.. w jaki sposob moge (bez udzialu telewizora) wydobys sygnal z telewizyjnej antenty (wyjscie antenowe zbiorcze w moim nowym mieszkaniu) i przeslac obraz telewizyjny na projektor?? da sie to zrobic bez telewizora?? musze kupic jakis tuner telewizji analogowe, a moze amplituner HK avr 138 jest w stanie przetwoprzyc obraz i przeslac go na projektor??? wielkie dzieki!!!!!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Amplituner nie.

Urządzenia typu magnetowid lub nagrywarka dvd posiadają wbudowany tuner, i pozwalają na taką operacją.

Są także same tunery, budowane z myślą o połączeniu z komputerowym monitorem - na monitorze (projektorze) oglądasz TV bez odpalania komputera, nie mylić z kartą TV do kompa.

Najtańsza opcja to zakup za grosze uszkodzonego magnetowidu, ze sprawnym torem sygnałowym. Zwróć uwagę na to, aby miał wyjście S-Video lub Scart (Euro) z wyprowadzonym sygnałem RGB.
 
Ostatnia edycja:

tomiga

New member
a tak wlasciwie to nie oczekuj cudow po zwyklej telewizji.
Generalnie telewizja naziemna/kablowa nie nadaje sie zeby ogladac ja na projektorze... tak wiec kup lepiej telewizor - unikniesz rozczarowania :)
 

rairanraiders

New member
Są także same tunery, budowane z myślą o połączeniu z komputerowym monitorem - na monitorze (projektorze) oglądasz TV bez odpalania komputera, nie mylić z kartą TV do kompa.

Jakies konkrety?? Moze link?? do konkretnego modelu tunera?? Dzieki!! ps cudow sie po telewiyji nie spodyiewam, ale ogladam telewiyje od wielkiego dywonu (mecze i olimpaidy) wiec wystarczy mi to..
 
Do góry