Projektor zamiast monitora do gier - na/za biurko, małe pomieszczenie

KSI

New member
Jestem zielony w projektorach. Przymierzam się do zakupu nowego monitora, który chciałbym wykorzystywać do multimediów oraz grania w grę od czasu do czasu.

Oczekiwany monitor powinien mieć powyżej 100Hz i FreeSync/G-Sync.

Pomyślałem jednak, że może rozejrzę się za projektorem. Tylko, że jest projektor, który sprawdzi się w grach - odświeżanie a jednocześnie nada się do małego pomieszczenia (kawalerka), żeby obraz był wyświetlany z biurka na ścianę (zamiast monitora)?
Ewentualnie może da się coś wymyślić, żeby projektor był za biurkiem i użytkownikiem, i wyświetlał obraz na ścianie w miejscu monitora? Gry byłyby uruchamiana na komputerze.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na pewno nie będziesz miał G-Sync, musisz zastanowić się dokładnie jak ważne jest to dla Ciebie. W jaki rodzaj gier najczęściej grasz?
 

marioking

Member
A patrzyłes na ultra short laser projektor??? Potrafią z kilkudziesciu centrymetrów rzucić 100"... Wiec taki może spokojnie stać przed tobą na biurku i wciąż pewnie dać z 30-40" :)
 

KSI

New member
@ar2 - Gram tylko w Diablo 3, zamierzam w Path of Exile i kiedyś Diablo 4. Nie gram codziennie ani z sezonu na sezon, ostatnio 3 sezony wróciłem do gry po długim czasie przerwy.

Nie wiem czy potrzebuję g-sync, mam kartę graficzną od AMD więc bardziej FreeSync ale do tej pory z tego nie korzystałem bo mam monitor 60Hz. Takiego bajeru po prostu pewnie nie ma w projektorach.

Z tej odległości wcale nie potrzebuję nie wiadomo jak dużo cali, ważne że zastąpi mi to monitor.

Jeśli miałbym kupić projektor a przymierzam się do niego już dłuższy czas, planowałem nim zastąpić TV tylko do oglądania filmów a teraz naszła mnie myśl, żeby przy okazji zastąpić nim monitor PC. W miejscu TV jest większa odległość. Liczyłem się z tym, że kupując projektor minimum 2000/2500 zł muszę liczyć a pewnie więcej w zależności od tego co potrzebuję.

Jakość dla mnie oznacza tyle, że obraz będzie porównywalny z monitorem (za to projektor zdrowszy dla oczu). Jednakże fajnie by było, gdyby jednak obraz zastępujący TV był z projektora lepszy. Oczywiście liczę się z tym, że w słoneczny dzień nie będzie tak fajnie, wtedy po prostu mogę użyć monitora/TV ale po południu/wieczorem, w pochmurną pogodę jak dziś powinno dać radę.
 
Ostatnia edycja:

KSI

New member
W tej chwili nie bardzo bo przymierzam się dopiero do przeprowadzki, czekam aż mieszkanie będzie gotowe. Co prawda wiem jak tam mniej więcej wygląda, jaki jest układ, dałbym radę zrobić szkic ale wymiarów nie znam. Wiem, gdzie są okna, jeśli to ma znaczenie?
 

Michur

New member
Główną przewagą projektora jest przekątna którą potrafi on stworzyć oraz dla niektórych bardziej miękki naturalny obraz. Kupowanie projektora, który będzie dawał przekątną tv czy monitora jest bez sensu. Obraz z projektora nie będzie lepszy od tego, który zapewniają ci te urządzenia. Próżno szukać projektorów o takich parametrach jak odświeżanie, jasność czy input lag spotykane w monitorach czy tv a już na pewno w niższej czy średniej półce. Kolejna sprawa to odświeżanie 100hz. Nie wiem jak w diablo (nie widzę celu takiego odświeżania w innych grach poza fps) ale do 100 klatek we współczesnych grach i rozsądnych ustawieniach graficznych to trzeba mieć już solidny sprzęt. Generalnie odradzam, lepiej wymienić tv na lepszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry