Projektor za ~2000PLN z bezprzewodowym wysyłaniem obrazu

siekieer

New member
Witam! Znajoma poszukuje projektora za kwotę około 2000PLN.

Główny wymóg to możliwość wysyłania obrazu z laptopa, bez pośrednictwa kabli hdmi itp.

Czyli mówiąc krótko - w jakikolwiek sposób bezprzewodowy.

Będzie głównie przeznaczony do prezentacji, czasami jakiś film.

Używany w pomieszczeniu średnio zacienionym.

Bardzo proszę o szybkie propozycje w tym temacie.

Z góry serdecznie dziękuję!
 

gonzolak

New member
Do prezentacji sie nie wypowiem ale do filmow to powiedz znajomej ze niech sobie daruje chyba ze chce jakiegos parszywego divixa od czasu do czasu puscic.
 

siekieer

New member
Projektor będzie kupiony na 100%, więc taka odpowiedź mnie kompletnie nie satysfakcjonuje.

Czyli chce Pan powiedzieć, że za 2000PLN nie ma się w ogóle co pchać w projektory...?

Dużo jest ofert w takich cenach i któryś chyba jednak wypada najlepiej w stosunku jakość/cena, oraz posiada możliwość strumieniowania obrazu bezprzewodowo?:)
 

gonzolak

New member
Zgadza sie oferuja taka mozliwosc ale jak ona wyglada w praktyce. Slajdy w powerpoincie czy inne ustrojstwa rozumiem. Ale jak sredniej jakosci film nawet w formacie mkv -8gb wysylac bezprzewodowo? To nie moze zdac egzaminu. Do prezentacji sprawdzi sie taka zabawka bez problemu ale jezeli to ma byc do filmow to sorry ale tego nie widze.
 

siekieer

New member
Strumieniowanie w standardzie N to chyba DO jakiś 600Mb/s, więc liczmy że realnie przy dobrym sygnale można uzyskać 100Mbit/s. Z tego co wyczytałem transfer potrzebny do odczytu Blu-Ray to ~50Mb/s. Jednak oczywiście filmy to ma być dodatek i nie byłoby wtedy wielkim problemem podłączenie kabla hdmi myślę, jeśli naprawdę wi-fi nie da rady. Do tego wątpię, że ta osoba będzie puszczała cokolwiek w pełnym HD. To mogę prosić o jakieś konkretne propozycje?:)
 

Alkor

New member
Bez reklam
Może zauważyłeś, że nasze Forum dotyczy kina domowego i oczywiście również projektorów do kina domowego, a nie do prezentacji. Ale postaram się jakoś pomóc, bo zaraz zaczniesz płakać :).

Z całą pewnością nie istnieje projektor kinowy do 2000 zł z bezprzewodową transmisją HDMI, a tylko taka zapewnia dobrą jakość przesyłu obrazu wideo. Wbrew pozorom taki przesył jest bardzo trudny do realizacji w praktyce. Być może dlatego oferuje go w swoich urządzeniach tylko firma Epson.
Tańszy, niezły model TW6000W za około 6500 zł i znakomity TW9000W za 12000 zł. Polecam :).

Znalazłem BenQ MX660p za około 2000 zł z możliwością transmisji za pomocą adaptera WiFi dołączanego do USB. Jego rozdzielczość to zaledwie XGA, dzisiaj po prostu śmieszna. Bardzo zaskakujące jest, że powstają 5" smartfony FullHD, a ludzie wciąż interesują się rzutnikami XGA i SVGA. Takie projektory powinny dawno wyginąć, jak monitory komputerowe o rozdzielczości mniejszej niż FullHD, a dzięki większej skali produkcji najtańsze modele 1080p kosztowałyby 1700-2000 zł, a nie 3000 zł.

Istnieją jeszcze różnego rodzaju przystawki bezprzewodowe od prostych dołączanych do portu VGA w projektorze do bardzo zaawansowanych z wejściami HDMI, np. ciekawy itrio Model HD-W100, niestety za 1850 zł.
Najciekawszy wydaje się adapter WiFi Frame Jazz YFi2TV kosztujący tylko 380 zł. Obsługuje standardową transmisję bezprzewodową 802.11g/n, a łączy się z projektorem (lub TV) kablem HDMI. Podobno przenosi sygnał 1080p (!), naprawdę interesujący gadżet - ciekawe, jak działa w praktyce.

Projektory warte uwagi to wyłącznie modele FullHD - również do prezentacji. Przykłady: BenQ W1100, Optoma HD23/230X, Samsung A600, Epson TW3200. Zamiast wydawać 2000 zł na jakiegoś XGA, już lepiej pomyśleć o WOŚP Jurka Owsiaka :) - zagra po raz kolejny już w styczniu.

Pozdrawiam.
 

mundi21

New member
optoma też ma taką możliwość, tylko, że samo urządzenie do przesyłu kosztuje powyżej 900zeta a dopasować je można do projektora hd300x, hd33, hd83 i bodajże do GT750 które swoje kosztują. Za 2000zet jest to moim zdaniem niemożliwe.
 
Do góry