Projektor z ekranem za 500 zl

qubuh

New member
Czesc ludziska:)
Od jakiegos czasu przegladam to forum i przyznam ze jestem troche rozczarowany radami ktore co niektorzy daja komus kto nie ma pojecia o projektorach i ekranach a bardzo chcislby je miec.
Otoz drodzy poczatkujacy, ludzie ktorzy chca ale nie maja od 3000 tysiecy wzwyz na zakup projektora i ekranu. Mozna zrobic to za 500 zl ze swietnym efektem ( chyba ze jestes wrazliwym videofilem i widzisz to czego 99% nie dostrzeze)
Moj zestaw kosztowal 500 zl i nie zapomnialem dodac zera:) ale od poczatku.
2 mc temu bylem gotow wydac 1000 funtow na moje 100 cali ale dzieki cierpliwosci mam to sami za 500, wyliczamy
- projektor: Hitachi cpx340. Rozmiar ekranu od 60 do 300 cali, projektor uzywany ale z nowa lampa i wyczyszczonymi kanalami filtrami itp. Projektor nie posiada hdmi a tylko vga plus vga - hdmi konwerter w zestawie, jakosc swietna szczegolnie w filmach mkv. Urzadzenie kupione w polsce od czlowieka ktory ma ich sporo , wszytkie z nowymi lampami i po gruntownym czyszczeniu oczywiscie z gwarancja. Cena 379 zl
- ekran: plyta mdf kupiona za 10 funtow/50 zl. Po obliczeniu kalkulatorem odpowiednio przycieta na 100 calowy ekran oczywiscie 16/9. Potem pomalowana 4 warstwami bialej matowej farby za 10f. Do tego ramki pomaliwane czarnym sprayem matowym. ( W przyszlym tyg walne tikkurila g499 jak tylko znajde w uk)
- okabliwanie ok 10f. Wkretow nie licze

Moja sypialnia ma szerokosc 370 cm Moglem zrobic nawet 130 cali ale plyty mdf nie sa srzefawane w takich rozmiarach. Jesli ktos sobie zyczy moge nagrac kilku minutowy filmik jak wszystko sie prezentuje. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z efektu i jasnosci ekranu a filmy w wysokuej rozdzielczosci wygladaja super. Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W sumie najważniejsze że jesteś zadowolony a za ile kupiłeś to jest drugorzędna sprawa...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Również jestem ciekaw bo na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie oglądać filmów innych niż w full HD. ..:) kiedyś zapuscilem dvd u siebie tj. Rozdzielczość 576 dużo poniżej 720p. Różnica pomiędzy br a tym co było wyświetlane na DVD to kosmos... dlatego uważam ze w obecnym czasie przy obrazie 100'' to tylko full HD. Najtańszy może być używany projektor ale full HD ponieważ różnice widać i to kolosalna...;-)
 

qubuh

New member
nie ma problemu, tylko musze znalezsc troche czasu wolnego od pracy. Spr watek ok piatku, postaram sie cos wrzucic
 

Excalibue

New member
Powiem tak.
Przerabiałem to dwa lata temu, czyli tani projektor prezentacyjny, do tego ekran diy + nieprzystosowane pomieszczenie do projekcji.
Na początku oczywiście było wielkie WOW, sama wielkość obrazu przyćmiła wady, jednak po jakimś czasie czar prysł i wady się magicznie zaczęły ujawniać.
Najgorsze były ciemne sceny. Kompletny brak czerni tylko święcąca szarość, straszne mydło i dodatkowo mocna lampa projektora i brak przesłony skutecznie rozjaśniały pokój i nici z klimatu.
Płynność obrazu, tzn dynamiczna rozdzielczość także kulała. Przy szybkich ruchach kamery obraz się rozmywał.
Sceny jasne są dużo łatwiejszym zadaniem dla projekcji więc tutaj tragizmu nie było, jednak naturalności obrazu nie uświadczyłem. Ostrość także średnia.
Aha i dochodził problem z formatem, projektor 4:3 więc dochodziły "czarne" pasy, które dodatkowo psuły kontrast, przy filmach cinemascope zostawał już naprawdę niewielki aktywny obszar wyświetlania.

Na początek oczywiście lepsze to niż jakaś tania ledowa zabawka, tak jak piszę, sam przez to przechodziłem jednak później będzie Ci mało, zobaczysz : )

Moim zdaniem obecnie takie minimum na początek to jakaś kinówka 720p, za około 1000zł można dorwać używkę.
No i baardzo dużą role gra pomieszczenie i jego adaptacja !
Niedługo może uda mi się zrobić porównanie Sanyo PLV-Z5 w zaadaptowanym pomieszczeniu pod kino kontra Epson TW-3200 w zwykłym salonie z kremowymi ścianami.
Zobaczycie jak wielką role gra pomieszczenie i ile można wycisnąć ze staruszka Sanyo : )
 
Ostatnia edycja:
Do góry