Projektor UST - +/- 10 tys. - wybór modelu

andruty007

New member
Dzień dobry!
Potrzebuję pomocy - podjąłem decyzję i zamiast TV kupuję projektor UST (ultra short throw / ultra krótkiego rzutu). Budżet na projektor to +- 10 tys., w grę wchodzą więc:
  • Epson LS650 (3600 ANSI, 3LCD, 5 lat gwarancji)
  • Hisense PL1H (2100 ANSI, DLP, 2 lata gwarancji)
  • Hisense PX2-PRO (2400 ANSI, DLP, 2 lata gwarancji, nieco droższy niż pozostałe)
Niestety, o ile nie mam problemu z Google'em i wyszukiwaniem informacji, tak w tym wypadku za Chiny nie jestem w stanie podjąć decyzji, co wybrać. Generalnie podejrzewam, że cały wybór polega na 3LCD vs DLP, występowaniu "efektu tęczy" etc.
W temacie jestem zielony ale może ktoś bardziej orientuje się w temacie?
Z góry dzięki!
 

lobo77

Member
Do projektora UST warto kupić dedykowany ekran ALR,który niestety niemało kosztuje.
PX2Pro najbardziej mnie przekonuje z całej trójki,ale w ciemno nie kupuj. Umów się na prezentację w jakimś sklepie.
Żaden z tych projektów nie wspiera 3D, dlatego może warto posłuchać rady kolegi mac-ony i pójść w duży tv?
 

andruty007

New member
Sony HW 65 , zapraszam :)
Toż to bardzo nie jest UST.
Do projektora UST warto kupić dedykowany ekran ALR,który niestety niemało kosztuje.
PX2Pro najbardziej mnie przekonuje z całej trójki,ale w ciemno nie kupuj. Umów się na prezentację w jakimś sklepie.
Żaden z tych projektów nie wspiera 3D, dlatego może warto posłuchać rady kolegi mac-ony i pójść w duży tv?
Ekran oczywiście będzie. Na 3D nie patrzę, a zależy mi na zaletach projektora względem TV (większa przekątna, mniejsze zmęczenie wzroku itd).
 

lobo77

Member
Toż to bardzo nie jest UST.

Ekran oczywiście będzie. Na 3D nie patrzę, a zależy mi na zaletach projektora względem TV (większa przekątna, mniejsze zmęczenie wzroku itd).
To tak jak pisałem wcześniej,umawiaj się na prezentację i porównanie Epson vs.Hisense.
Jaka to będzie przekątna ekranu?
 
Do góry