Projektor Optoma GT750 vs Acer H5360BD

piotrmily

New member
Witam,

Proszę o informacje znawców tematu.
Który Waszym zdaniem z projektorów wygrywa Optoma GT750 czy Acer H5360BD,
przy następujących założeniach:
1. Użytek domowy
2. Głównie oglądanie filmów w jakości od DVD do HD oraz filmów 3D
3. Podłączenie bezpośrednio do Blu-Ray, PS3, telewizji N (N Premium 3D)
4. Odległość rzutnika od Ekranu max 4,70m
5. Odległość od ekranu do fotela 4,60 m
6. Podstawa ekranu ok 3,1 m

Głownie zależy mi na dobrej jakości zarówno treści 2D oraz 3D (SBS-mkv oraz nTV oraz Blu-Ray3D).
Dodatkowo proszę o informację dotyczące doboru okularów.
Ewentualnie mile widziane inne propozycje projektorów w cenie do 3000 brutto.

Pozdrawiam
piotrmily
 

piotrmily

New member
Optoma HD600x-lv oraz Benq W700 odpadają, gdyż potrzebują dodatkowego konwertera do oglądania 3d. GT750 oraz H5360BD można podpinać bezpośrednio do blu-ray, ps3 itd.
 

marimba22

New member
Wszystko o Optomie masz tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...q-w710st-vs-optoma-gt750-vs-cos-1080p-21.html Ja mam Optomę, brat ma Acera - jeśli warunki pokojowe pozwalają na Acera to bierz Acera - Optoma jest krótkoogniskowa - trudno złapać ostrość na całym ekranie, oraz np. u mnie podświetlenie po jednej stronie jest minimalnie słabsze niż po przeciwnej. Jak widzę Acera, to brak u niego tych wad. Okulary do jednego i drugiego modelu są identyczne.
 

MacVas

New member
Optoma HD600x-lv oraz Benq W700 odpadają, gdyż potrzebują dodatkowego konwertera do oglądania 3d.

Od jakiegoś czasu pojawił się jeszcze w ofercie Benq model W703D i jak wskazują ostatnie dwa znaki w nazwie rzekomo obsługuje konwersję z 2d do 3d.
 

piotrmily

New member
Do marimba22.
Przeanalizowałem już ten post i skłaniam się bardziej do Optomy, ale tylko ze względu na brak efektu tęczy. Parę osób pisało, że Acer niestety ten efekt posiada. Chyba że się z tym nie zgodzicie, proszę o opinię.
 

Mechanik74

New member
Ja i moja rodzina nie widzimy żadnej tęczy, pewnie to przypadłość starszych modeli, jak kupowałem pierwszą plazmę to ludzie przeżywali jakieś węże na ekranie i odradzali kupno:)
 

piotrmily

New member
Benq model W703D opcja dość ciekawa, na stronie producenta opisują że nie potrzebuje dodatkowego transmitera do 3D. Tylko nic nie wiemy o jakości obrazu. Faktycznie jest to chyba nowość bo nie ma tego modelu na polskiej stronie producenta. Dodatkowo opcja konwersji z 2D do 3D
 

marimba22

New member
konwersja z 2D do 3D nie ma sensu. Efektu nie ma nawet w filmach przygotowanych przez profesjonalne studia, a co dopiero w konwersji live... wiem, bo widze to u mojego ojca-ma plazme LG 60'
 

edi7777

Member
Czy może ktoś spotkał się już z modelem w703d? Poważnie rozważam jego zakup. Poza tym czym różni się optoma GT750 od GT750-XL ? Szukam projektora który bez zbędnego sprzętu (poza okularami oczywiście) wyświetli mi filmy 3d przez podłączenie z kompem.
 

daro75

New member
gt750-xl w zestawie ma okulary. Za 2600 zl masz gotowy sprzęt do 3d.
Oglądam wiekszośc filmów z n-ki czekam teraz na sobote bo ma być coś w 3d. Oglądam na ścianie i nie narzekam. A dzieki temu że projektor jest krótkoogniskowy to z odległości 2,40 metra mam obraz 21:9 o wymiarach 135 na 320 oglądam z około 3 do 4 metrów i jest bomba
 

marcoDCE

New member
Lepiej chyba kupic sam projektor bo okulary bardzo łatwo mozna dokupic np: na e-bayu za 120zł. może nie są one oryginalne ale działają i wyglądają identycznie,brak jedynie znaczka firmowego. sam posiadam dwie pary takich i sprawują sie wysmienicie.
 

edi7777

Member
Możesz podać aukcję gdzie mógłbym dokupić takie okulary? Może jednak ktoś spotkał się z benq w703d - czy jest to dobry konkurent dla Optomy? Mam z firmą Benq dobre doświadczenie więc zastanawiam się nad wyborem tego proja ale w 3d się kompletnie nie orientuję.
 

Woldan

New member
Możesz podać aukcję gdzie mógłbym dokupić takie okulary? Może jednak ktoś spotkał się z benq w703d - czy jest to dobry konkurent dla Optomy? Mam z firmą Benq dobre doświadczenie więc zastanawiam się nad wyborem tego proja ale w 3d się kompletnie nie orientuję.


Witam, ja posiadam ten projektor z dwoma parami okularów od Benq (cena jednej sztuki okularów 403 zł, niestety) Jeśli chodzi o sam projektor i jego możliwości oczywiście polecam, obraz 3d jest niesamowity, wiadomo im większy obraz w technologii 3d tym lepiej. Wiadomo że nie jest to projektor full hd jednak muszę przyznać że świetnie radzi sobie z sygnałem z telewizji HD czy odtwarzacza blu-ray. Nie wiem jakie interesują Cię informacje na temat tego modelu więc jeśli chcesz pytaj, chętnie odpowiem.
 

claud7

New member
witam czy do projektora Acer H5360BD będą nadawały się te okulary Uniwersalne Okulary 3D DLP Link ViewSonic
Typ wizjera

LCD TN
Częstotliwość
120Hz
Współczynnik kontrastu

1000:1
Przejrzystości

35%
Zasięg

12m
Waga

100 g
Metoda synchronizacji
DLP-Link
 

edi7777

Member
No właśnie - czy może ktoś ma doświadczenie z tymi okularami viewsonic? Sam zastanawiam sie nad zakupem 2 pari wychodzą sporo taniej niż inne modele.
 
Do góry