Projektor o dużej przekątnej z bliska przy duzym naświetleniu.

FanaticPL

New member
Witam poszukuje projektora o dużej przekątnej, ok 136", z odległości 2m. Będzie on używany do wyświetlenia obrazu rewersyjnego na płótnie, w bardzo jasnym pomieszczeniu, mianowicie na targach wystawienniczych. Po targach projektor będzie uzywany w domu do odtwarzania filmów na ekranie o wielkości 100" z odległości około 4,5m. Więc regulacja obrazu będzie bardzo ważna! Wiem że to dość duże wymagania w stosunku do ceny którą chcę przeznaczyć, bo jest to kwota około 3000zł.

Moim pierwszym kandydatem jest BenQ W710ST :p

Oto garść danych technicznych projektora BenQ W710ST:

technologia wyświetlania obrazu: DLP (Texas Instruments)
technologia 3D: DLP LinkTM i NVIDIA 3D Vision
tryby 3D: PC 120 Hz do rozdzielczości WXGA (1280×800), Wideo 60 Hz do rozdzielczości 480i (850:480)
rozdzielczość podstawowa 2D: 720p (1280x720 punktów)
rozdzielczości obsługiwane 2D: od VGA (640x480) do UXGA (1600x1200)
kontrast: 10.000:1
jasność: 2.500 ANSI lumenów
wielkość obrazu: od 35” do 300”
wartość Throw: 0.719-0.79 (63” z odległości 1 metr)
powiększenie: 1.10:1
korekta trapezu: 1D, +/- 40 stopni
żywotność lampy: 220W, 4000/6000 godzin (tryb Standard / Ekonomiczny)
hałas: 31/28 dB (tryb Standard / Ekonomiczny)
proporcje obrazu: 16:9 w standardzie, 5 innych do wyboru
wejścia: dwa porty HDMI w wersji 1.3 - do podłączenia urządzeń zewnętrznych tj. komputer, konsola do gier, etc., złącza Composite Video (RCA), S-Video in (Mini DIN 4pin), Component Video (RCA x3), Audio in (Mini Jack) x1, Audio L/R in (RCA) x2, Audio out (Mini Jack) x1, USB (Mini B) x1
RS232 (DB-9pin) x1
audio: wbudowany głośnik o mocy 10 W
wymiary: 119.5 x 330 x 247 mm
waga: 3.6 kg
pobór mocy: do 300 W, w trybie czuwania < 1 W
wyposażenie: podręcznik na CD, przewód VGA (D-Sub), przewód zasilania, pilot z bateriami, torba do przenoszenia, okulary 3D
gwarancja na projektor: 36 miesięcy
gwarancja na lampę: 12 miesięcy lub 2000 godzin


Nie znam się zbytnio na projektorach więc proszę o wyrozumiałość :]
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Współczynnik throw ratio na poziomie 0,719-0,79 pozwoli czy wyświetlić obraz o szerokości X/0,719-0,79 z odległości X.
Oznacza to, że jeżeli ustawisz projektor w odległości 2,0 m od ekranu to obraz będzie miał o szerokości od 253 cm do 278 cm. Czyli wstrzelisz się w wymagane 136 cali.
Niestety, aby spełnić drugi warunek projektor powinien mieć współczynnik zooma powyżej 2,0. A ma ledwo 1,10. Więc obraz z danej odległości może być zwiększany o nie więcej niż 10%.

Dodam, że współczynnik throw ratio jest związany z zoomem projektora. Niewielki zakres throw ratio w "Twoim" projektorze skutkuje, że zoom wypada raczej słabo...
 

FanaticPL

New member
Hmm, doszedłem do wniosku ze zawsze mogę podwiesić ten projektor przed ekranem w pokoju, czyli jakieś rozwiązanie tego problemu jest. A co sądzisz o jasności tego projektora, czy wystarczy to aby wyświetlane przeze mnie filmy/prezentacje były wystarczająco widoczne? Dodam że na targach jest naprawde bardzo, ale to bardzo jasno!
 

edi7777

Member
Nie ma szans żeby w naświetlonym pomieszczeniu się sprawdził. Sam mam 3200l i jak pokój nie jest jakoś chociaż minimalnie zaciemniony to jest kicha nie obraz. Generalnie możesz zapomnieć o kolorach jak masz naświetlone pomieszczenie. Jakieś tam kontury to każdy zobaczy.

W ogóle kupowanie projektora kina domowego jest bez sensu w tym przypadku - lepiej poszukaj jakiegoś uniwersalnego albo prezentacyjnego modelu przynajmniej w rozdziałce HDReady, a w kinie pooglądasz go sobie w trybie eco. Pierwszy projektor i tak zawsze robi ogromne wrażenie w kinie domowym;)
 
Do góry