Projektor + konsola + TV jak podłączyć?

centrum

New member
Witam wszystkich.
Jestem w trakcie remontu mieszkania, a co za tym idzie mam pewne plany co do salonu. Chciałbym zamontować projektor, jednak mam parę pytań gdyż nie ogarniam tego wszystkiego. Byłby to mój pierwszy projektor. Pokój ma wymiary 3,5x4,9. Obraz rzucany miałby być na scianę krótszą. Na początek ekranem miała by być ściana. Konkretnego projektora jeszcze nie wybrałem. Mam natomiast kilka pytań.
Do projektora chciałbym podłączyć konsolę PS3 i tuner Cyfry+. Jednak chciałbym mieć to również zamiennie podłączane do telewizora. Tzn. mieć możliwość korzystania z PS3 i Cyfry albo na projektorze albo na TV. Wiadomo częściej bym korzystał z TV pewnie, ale jakiś fajny mecz albo pograć z kumplami to już bym chciał przez projektor. Pewnie nie obędzie się bez przełączania wtyczek.
Do tego doszedł by jakiś zestaw kina domowego podłączone do projektora by efekty słuchowe były również na wyższym poziomie.
Czy mogę liczyć na Waszą pomoc i doświadczenie w doborze okablowania i podłączenia tego wszystkiego? Dopiero rozpoczynam przygodę z projektorem więc mój budżet nie jest wielki. Na projektor chciałbym wydać nie więcej niż 2,5 - 3 tys zł.
 

edi7777

Member
No albo lepiej będzie skoro i tak masz w planach kino domowe zainwestować w amplituner z 2 wyjściami hdmi - jedno dla projektora i jedno dla tv.
 

centrum

New member
No albo lepiej będzie skoro i tak masz w planach kino domowe zainwestować w amplituner z 2 wyjściami hdmi - jedno dla projektora i jedno dla tv.

Czyli wtedy cyfra i ps3 podłączam jako wejscia do amplitunera, tak? Do wyjścia podłączam TV i projektor i wtedy poprzez amplituner wybieram co gdzie chce oglądąć??
Niestety nie mogę jeszcze wstawiać linków. Na stronie euro rtv tak na szybkiego znalazłem zestaw kina domowego Sony BDP-S480, czy coś takiego byłoby ok?
Ewentualnie jaki zestaw kina domowego byście polecili, tak w granicach 1500-2000zł.
 

centrum

New member
widze jednak ze ten soniak ma tylko 1 wyjscie hdmi. Szukalem amplitunerow z 2 wyj hdmi, ale nic nie moge znaleźć
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
jest ich cala masa, Onkyo 709, Deneon 3312, Yamaha chyba juz od serii 7. Niestety nie za 2000 ,a to dopiero amplituner.
 

GracX

New member
Bez reklam
chcesz kino czy głośniki wystarczą? od tygodnia jestem posiadaczem zestawu benq w700 + logitech z906 plus oczywiście ps3 polsat HD jestem mega zadowolony wątpie bym jeszcze kiedyś kupił duży telewizor obecnie połączenie małego TV w sypialni + pj w salonie jest idealne.
 

centrum

New member
chcesz kino czy głośniki wystarczą?

W zasadzie na kinie mi nie zależy bo jak chcę oglądnąć jakiś film to i tak oglądam przez ps3. W sumie wystarczyły by same głośniki. Ale bardziej podobają mi się takie większe kolumny. :)

jak mozesz to napisz co z czym masz podlaczone i jakim kablem
 

GracX

New member
Bez reklam
ps3 i dekoder do projektora poprzez HDMI projektor wyciszyłem całkowicie w opcjach z dekodera i ps3 do głośników kablami optycznymi możesz podpiąć do 7 urządzeń dźwięk rewelacja jak dla mnie dałem troszkę ponad tysiaka za tą cene są po prostu rewelacyjne, szczerze polecam.
 

McGoof

New member
Dołączę się - ja także posiadam z906, na początku miałem mały problem (podczas grzania sprzętu, po 10h słuchania padł sub i rear - ale to tylko przypadek mojego modelu, mam pecha widać :p), ale obecnie sprawują się świetnie do gier oraz filmów, a po drobnej equalizacji na kompie - nawet do muzyki. Jeśli nie celujesz bezpośrednio w muzykę, a w gry+filmy - moim zdaniem rozwiązanie idealne. Uncharted w 5.1 w DTS podczas walk robi wrażenie ;)
 
Do góry