Projektor - kilka pytań do praktyków

jgx

New member
Bez reklam
Witam
po rezygnacji z zakupu plazmy postanowiłem - projektor. Mocno biore pod uwage W1070 i mam kilka pytań. Pokój 4,4x3,7 ekran na ścianie dłuższej, odległość oczy - ekran to 330cm, ekran postanowiłem że będzie 221 cm (100") Gain 1.0 ew. 0.9. Ściana pod ekranem jest koloru czekolady mlecznej, sufit nad ekranem ma 40cm ten sam kolor reszta biały, ściany boczne dość jasne, w oknach rolety (100% nieprzepuszczalności) Na kalkulatorze wygląda to tak:Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 3c7ba68fa9d8c.png

Jedyne miejsce w którym mogę powiesić proja (throw distance 330cm) uzyskam przy zoomie ustawionym na min. (1.0 przy dostępnym zakresie 1.0-1.3) i tu mam kilka pytań - wyczytałem że najlepiej gdy zoom jest w połowie co u mnie odpada - jaki wpływ na obraz będzie miał zom na min. - czy dobrze rozumiem że obraz będzie ciemniejszy niż na max (85nits przy min i 104 nits przy max) i bardziej ostry - czy tak? Czy te 85 nits będzie wystarczające w moich warunkach? Czy takie ustawienie zoom na min nie będzie miało ogólnie negatywnego wpływy na jakość obrazu? Czy ktoś z posiadaczy mógłby mi podpowiedzieć ile cm w pionie będę w moich warunkach mógł max obniżyć ekran przy max wykorzystaniu LS? - przesunięcie pionowe to 110%-130%5% - ile to będzie u mnie cm?
 
Ostatnia edycja:
Do góry