Projektor, Ekran, Lampa

abinitioo

New member
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem.
Potrzebuję pomocy w sprawie projektora.

Przymierzam się do zakupu Benq W1070

Pomieszczenie ma wysokość 230cm z tym że na samym środku mam lampę o wysokości 25cm
Całość pomieszczenia ma wymiary ma wymiary 470cm (długość) na 450cm (szerokość)

Ekran ma zostać powieszony 40 cm od ściany (ze względu na skos)

Odległość z którego będzie oglądana projekcja to 3m - 3,5m. Projektor ma być w sypialni do oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości, w 90% gdy jest już ciemno.

Teraz moje pytania:
  • Na jakiej wysokości umieścić projektor by moja lampa nie przeszkadzała
  • Jakiej wielkości powienien być ekran przy oglądaniu z odległości 3-3,5m
  • Czy ten model projektora byłby odpowiedni?
  • Jakiego rodzaju najlepiej wybrać ekran do tego projektora

Wg kalkulatora wyszło że przy odległości projektora 3,8m od ekranu, ekran powinien mieć wymiary 164cmx292cm co wydaje mi się zbyt dużym ekranem a preferowałbym jakiś 130cm x 230cm
 

abinitioo

New member
Zastanawiam się jeszcze nad Acer H6510BD i Optoma Hd25E.


Ciągle nie wiem czy na odległości np 1,5m dawałby rade taki projektor czy lepsze te 3,8m i do sciany go przymocować na wysokości ok 2m
 

dominiqos

New member
Szkoda że nie ma już linku. Zastanawiam się jeszcze nad Acer H6510BD i Optoma Hd25E.


Ciągle nie wiem czy na odległości np 1,5m dawałby rade taki projektor czy lepsze te 3,8m i do sciany go przymocować na wysokości ok 2m

czesc, jestem wlasnie po wielu lekturach i pytaniach salonie audio . a po wielu pytanich i porownaniach wybralem optome hd 141x . zastanawialem sie nad optoma hd 26 ale sugerownao mi zainwestowanie w lepszy ekran niz doplacac do projektora ktorego roznice nie zauwaze.chodzi o moje pomnieszczenie ktore z reguly jest ciemne i bede z niego korzystal glownie wieczorem. propo ekranu to bedzie wisial 3,8 od projektora. rozmiar 2,34x 132 jakos tak:) andromefa suprema matt grey ze wzgledu na to ze projektor jest dosc jasny a pokj ciemny.koszt ekranu 2050zl. projektor 2299. jedyne czego nie wiem to na jakiej wysokosci moze wisiec od sufitu. tez mam lampe po srodku pokoju 25cm od sufitu. polecono mi sprawdzic bez montazu czy nie przeszkadza.odbieram sprzet w czwartek i bede probowal. pozdro.:smile:
 

marny_popis

New member
Też mam 141x i wkońcu po dobrym ustawieniu obraz super:) mimo słabych opini kupiłem w dobrej cenie ręczny ekran kraftmann 234x132 smart s2 mg i jak narazie jest spoko, też chciałem andromede ale cena wysoka a materiał mają tej samej firmy DaLite a kiedyś założę sobie silnik do rolet za 100pln i też będzie elektryv
czny:) ale proja polecam ja mam uchwyt 12,5 cm od sufitu do soczewki jest 17cm pokój 270 cm i jest ok
Też miałem lampę ale przeszkadzała, zmiana na fajny plafon z ikei i jest git:)
 

abinitioo

New member
Ja chyba postanowiłem co zrobię względem mocowania -będzie do sciany, i porobię gniazdka podtynkowe na 2x hdmi + audio żeby to ładnie pomaskować. Wykluczy mi to wywalanie lampy i ponowne malowanie sufitu.

Ekran już jestem prawie na 100% pewny SUPREMA Feniks 234x132 MW 16:9 106'' choć ciągle mam wahania. W końcu to 800zł, a dla laika to dużo - mam nadzieję, że będzie warto.

Pewnie nie taki jak @dominiqos ale mam nadzieję, że da radę

Już coraz bardziej przekonuję sie do optomy ale teraz mam kolejną zagwozdkę czy HD26 różni się od HD141x tylko kontrastem?

Przykre jest to że HD141x nie robią w kolorze białym bo w sumie dlatego zwrócił mi uwagę hd26 a ten piernik aż 5 stówek droższy.


Może macie jeszcze jakąś propozycję w przedziale ~2500zł (biały) ;)?
 
Ostatnia edycja:

virus01

New member
Optoma HD26 jest calkiem dobra ma wysoką jasność można oglądać przy nie zaciemnionym pomieszczeniu, właśnie kupiłem nową, lecz z lekką wadą niestety chyba muszę wymienić na nowy.
 

abinitioo

New member
Optoma HD26 jest calkiem dobra ma wysoką jasność można oglądać przy nie zaciemnionym pomieszczeniu, właśnie kupiłem nową, lecz z lekką wadą niestety chyba muszę wymienić na nowy.

Właśnie się zastanawiam czy w moim przypadku jest sens dopłacać gdy projektor w 90% będzie używany w całkowitym zaciemnieniu
 
Do góry