Projektor, ekran i audio do salonu z aneksem 35m2

srasquasz

New member
Cześć,

Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiam się nad multimediami w salonie.

Zdecydowałem, że chciałbym projektor (gdyż tv max 86 cali a potem ceny są już niepoważne) a będę miał odległość prawie 7m z narożnika do ekranu projekcyjnego (wrzucam zdjęcie salonu poniżej)
SPjWS6X


wyglad-sa_qqexxhp.jpg


Budżet - Chciałbym zmieścić się w kwocie 25 tys. zł za całość.

Elementy:
1. Projektor
Chciałbym coś w stylu Xiaomi Mi Laser 4k - proszę o weryfikację bądź podpowiedź czegoś lepszego :)

2. Ekran - Celuję w Magic Screen UST bądź jest też u kolegów z chin firma XYZ czy jakoś tak ale nie wiem, czy kupując w Polsce nie ugram jakiegoś rabatu który zniweluje różnicę w jakimś stopniu

3. Audio
Tutaj zdaję się na Was gdyż nie wiem jak w powyższej powierzchni to ustawić.
Co do odtwarzania, mamy wszystko - Spotify, filmy, youtube itp. Fajnie jakby audio miało możliwość obsługi Spotify ale nie jest to konieczność gdyż albo będę miał projektor z android TV (i mogę puszczać spotify) albo kupię podstawkę (mam Xiaomi mi box ale może zainwestuje w Nvidię Shield)

Zdaję sobie sprawę, że na audio zostaje 5-7tys. zł biorąc pod uwagę projektor i ekran - mam nadzieję, że wystarczy na coś fajnie grającego. Nie jestem audiofilem ale nie lubię gdy wicina część pasma.

Jeżeli potrzebujecie dodatkowe informację - proszę o komentarz :)
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
W tym budżecie co sam bym wziął:
JVC x5900
Ekran elektryczny z napinaczami - sam mam zabudowany w suficie i jeżeli planujesz sufit podwieszany to polecam
Za taki zestaw dasz pewnie ok 17tyś po rabacie warto od razu wytargować np.trigger 230v i jakiś dobry kabel hdmi optyczny.
Audio można na kilka sposobów ugryźć ale pewnie brałbym wzmacniacz + kolumny 2.0 i nie upierałbym się przy sprzęcie nowym. Z czasem sobie rozbudujesz o amplituner z pre-out, suba i dodatkowe głośniki. Raczej na początek duże kolumny np klipsch rp8000f potem reszta.
Przy dużej przestrzeni i podwieszanym suficie warto też zainwestować w płyty gk akustyczne perforowane.
Kable w ścianach do podłączenia głośników zestawu 7.1 i ewentualnie do innych pomieszczeń dla 2/3 strefy to też niski koszt i warto to zrobić. Wystarczy tani miedziany kabel 2x2,5.
Za to na pewno nie szedłbym w te projektory xiaomi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

srasquasz

New member
Dzięki za informację,
Niestety projektor przez Ciebie wskazany nie jest UST a żona nie chce nic "wiszącego". Jedyna opcja to UST - jak nie Xiaomi (czemu nie polecasz?) to może być np. Optoma.

Czy ekrany elektryczne faktycznie są takie dobre? Jak przejrzałem setki filmów na YT to ludzie pokazują tylko ekrany stałe (nie zależy mi na tym aby zjeżdżał no i może być bardziej awaryjny niż normalny powieszony..?).

Nie upieram się przy nowym sprzęcie audio - może być jakaś używka ale jednak chciałbym zrobić sobie zestaw kompletny. Jeżeli oznacza to dodanie 2 3 czy 4 tys. zł to trudno
 

MarianPaz

Member
Mając tak wysoki budżet jak Twój nie brałbym niczego innego niż projektor od JVC i zrobiłbym wszystko żeby przekonać do tego żonę. JVC DLA-X7900 + MS 120 cali pewnie bez problemu dostaniesz poniżej 20 tysięcy za komplet.

Rozwijany ekran jest dobrą opcją jeśli chcesz sobie za nim umieścić telewizor lub gdy komuś nie pasuje taka "ozdoba" w salonie. Tak poza tym ma same plusy. W Twoim wypadku MS może być dobrym pomysłem ze względu na pewnie nie najlepszą adaptację salonu.
 
Do góry