Projektor, ekran, audio

red9

New member
Witam wszystkich na forum.

Od razu napiszę, że nie czytałem całego forum, niestety nie mam na to czasu, jestem laikiem w tym temacie.

Kupuję zestaw do pokoju o wielkości 4,5x4,5m. Chciałbym możliwie jak największy ekran. Projektor będzie zamocowany na suficie.

Na ekran + projektor chciałbym przeznaczyć około 7 tys zł. Do tego kilka tysięcy na amplituner, odtwarzacz i głośniki (nie jest to sprecyzowane), zdam się na Wasze rady. Co do audio - nie potrzebuję mega drogich głośników, ponieważ nie jestem audiofilem, ale chciałbym z drugiej strony żeby był to dobry sprzęt. Dotychczas oglądałem filmy na laptopie, także przeskok będzie duży dla mnie i nie potrzebuję nie wiadomo czego. :oops:

Projektor ma służyć głównie do oglądania filmów full hd + granie na konsoli. Co do pomieszczenia w którym będzie sprzęt. Pokój będzie cały biały (ściany, sufit i podłoga), filmy będę oglądać w nocy, w pokoju będą ciemne zasłony.

Jeżeli jakieś informacje są potrzebne, to proszę pytać, za dobrą pomoc jestem gotów się odwdzięczyć.

Napiszcie proszę jakie modele sprzętu powinienem kupić, ile to wszystko wyjdzie z okablowaniem +- oraz jakiej wielkości będę miał ekran przy wybranym sprzęcie.
 

redlum

New member
Bez reklam
ekran ma być rozwijany czy ramowy/pół-ramowy wiszący na stałe na ścianie?

Projektor możesz powiesić w dowolnym miejscu - czy raczej nie będzie mógł stać idealnie na wprost ekranu? Jeśli to drugie potrzebujesz projektor z Lens Shiftem. W takim przedziale cenowym zostaje Ci do wyboru EPSON TW3200 lub jego droższy brat TW3600.
 
Ostatnia edycja:

red9

New member
ekran rozwijany, a projektor będę mógł umieścić w dowolnym miejscu.

Poniżej wizualizacja.

patrz . pl / zdjecia / id / 1196997

proszę usunąć spacje
 

edi7777

Member
Projektor:
Mitsubishi HC4000 - na ceneo masz od 5200zł

Ekran:
Suprema Andromeda FA-M106 (16:9) 234x132 cm Matt Grey

100 cali powinno być ok - mógłbyś może wsadzić tam 120 cali ale z wizualizacji widać że nie siedzisz na ścianie więc już przy 100 oczy będą biegać po ekranie. Zamów Matt Grey bo masz białe ściany w pokoju.

Jakbyś kupował razem np. tu:

www.audioarena.com.pl

to targuj się o rabat bo ten sklep chyba należy do użytkownika z podobnego forum.

Pozdr.

Przed zakupem dobrze byłoby gdybyś sprawdził projektor, a najlepiej porównał go do Epsona TW3600;)
 

edi7777

Member
Jest taka stronka iBOOD.com - Internet's Best Online Offer Daily!

1 oferta na dzień o północy, a teraz niby zbliża się hunt po mału...

Jak Ci się nie spieszy z kompletowaniem audio to tam dość często bywają kina domowe które są średnio opłacalne z uwagi na średniej klasy głośniki, ale zdarza się też gdzieś raz na 2 miesiące porządny amplituner najczęściej przeceniony o połowę;)
 

cezar1972

New member
Ja dodam, że kilka tysięcy na elektronikę + zestaw kolumn to niezbyt wiele. Co do głośników to postudiowałbym ofertę firm Jamo, Koda i Taga. Do nich pozostaje dobrac jakiś podstawowy amplituner tak do 2000 PLN i będzie dobrze. Na początek przyjżałbym się ofercie firm HK i Yamaha.
 

Delwin

New member
Jeśli masz jakiś sztywny budżet to przyjmij (mniej więcej - tu chodzi o zasade wyjściową), że 50 % obraz (projektor i ekran) a 50 % reszta (ampli, głośniki itp.). Z własnego (właśnie nabywanego) doświadczenia proponuję test czy projektor DLP czy LCD i to na wszystkich osobach które będą stałymi użytkownikami. To Mitsu jest świetne ale to DLP.
 

cezar1972

New member
Jeśli problemem okaże się efekt tęczy warto rozawżyć zakup Epsona TW 3200 lub TW 3600.
Nie kupuj wszystkiego na raz. Najpierw kup projektor i ewentualnie elektronikę i kolumny. Ekran dokupisz jak eksperymentalnie dobierzesz wielkość ekranu.
 
Do góry