Projektor+ekran, 4000zł, mały salon, filmy (trochę TV)

masafion

New member
Mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu do małego salonu. Nie lubię telewizji i nie mam na nią czasu, filmy lub seriale oglądam głównie wieczorem, ale chciałbym też mieć możliwość oglądania ich w dzień. Im więcej czytam o projektorach, tym bardziej wiem, że potrzebuję pomocy kogoś bardziej doświadczonego, stąd post. Streszczę swoje założenia:
1. odległość kanapy od ekranu: 3m,
2. głównie filmy wieczorem, ale z możliwością zobaczenia obrazu także w dzień przy częściowo obniżonych roletach, chciałbym jednak móc obejrzeć czasem TV (to warunek partnerki, więc nie mogę z niego łatwo zrezygnować),
3. w miarę cicha praca,
4. rezygnuję z kupna TV 65 cali, więc chce, by obraz był wyraźnie większy :)
Do tej pory oglądałem filmy na leciwym już TV 42 cale (plazma, 720p), fajnie jakby udało się osiągnąć chociaż odrobinę lepszą jakość ;)
 

hubio

New member
Mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu do małego salonu. Nie lubię telewizji i nie mam na nią czasu, filmy lub seriale oglądam głównie wieczorem, ale chciałbym też mieć możliwość oglądania ich w dzień. Im więcej czytam o projektorach, tym bardziej wiem, że potrzebuję pomocy kogoś bardziej doświadczonego, stąd post. Streszczę swoje założenia:
1. odległość kanapy od ekranu: 3m,
2. głównie filmy wieczorem, ale z możliwością zobaczenia obrazu także w dzień przy częściowo obniżonych roletach, chciałbym jednak móc obejrzeć czasem TV (to warunek partnerki, więc nie mogę z niego łatwo zrezygnować),
3. w miarę cicha praca,
4. rezygnuję z kupna TV 65 cali, więc chce, by obraz był wyraźnie większy :)
Do tej pory oglądałem filmy na leciwym już TV 42 cale (plazma, 720p), fajnie jakby udało się osiągnąć chociaż odrobinę lepszą jakość ;)

1. Każdy projektor na rynku. Na projektorach normalnego rzutu z 3m uzyskasz max ok 100'', na ST znacznie więcej...
2. Co to znaczy możliwość zobaczenia w dzień ? Jeśli pomieszczenie nie jest w pełni zaciemnione obraz na zwykłych ekranach jest o wiele słabszy niż optymalny jaki mógłby być... Wg opinii użytkowników i ekspertów (sam nie posiadam) dopiero ekrany ramowe ARL jak Magic Screen zapewniają optymalną jakość w dzień, ale to oczywiście po za założonym budżetem bo sam taki ekran kosztuje ok 5-6 tyś
3. Co to znaczy w miarę cicha praca ? Każdy projektor ma w specyfikacji natężenie hałasu więc możesz sprawdzić i dobrać odpowiedni
4. Każdy projektor da Ci obraz większy niż 65''. Inna sprawa z jakością... to już nie każdy :)
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu do małego salonu. Nie lubię telewizji i nie mam na nią czasu, filmy lub seriale oglądam głównie wieczorem, ale chciałbym też mieć możliwość oglądania ich w dzień. Im więcej czytam o projektorach, tym bardziej wiem, że potrzebuję pomocy kogoś bardziej doświadczonego, stąd post. Streszczę swoje założenia:
1. odległość kanapy od ekranu: 3m,
2. głównie filmy wieczorem, ale z możliwością zobaczenia obrazu także w dzień przy częściowo obniżonych roletach, chciałbym jednak móc obejrzeć czasem TV (to warunek partnerki, więc nie mogę z niego łatwo zrezygnować),
3. w miarę cicha praca,
4. rezygnuję z kupna TV 65 cali, więc chce, by obraz był wyraźnie większy :)
Do tej pory oglądałem filmy na leciwym już TV 42 cale (plazma, 720p), fajnie jakby udało się osiągnąć chociaż odrobinę lepszą jakość ;)

Jeśli w odpowiednio skuteczny sposób odetniesz światło dzienne, to nie ma większego znaczenia jaka to będzie pora dnia. Natomiast oglądanie przy jakimkolwiek (nawet słabym) świetle - to średni pomysł, więc częściowo opuszczone rolety również odpadają. Nawet przy black outach, światło przeciska się przez szpary i degraduje częściowo obraz.
 
Do góry