Projektor do sypialni do 1700zł

GRU83R

New member
Proszę Was o pomoc w wybraniu taniego projektora do oglądania filmów w sypialni po zmroku. Wiem, że zaraz podniosą się głosy, że za taką cenę to najwyżej mogę sobie pooglądać slajdy z power pointa, ale podkreślam, że nie zależy mi na jakości kina domowego, po prostu chcę tani rzutnik, który i tak uważam, że będzie znacznie lepszy od 15 calowego laptopa.

Przeglądnąłem mnóstwo tematów na forach i rankingów, niestety, mimo że jest dużo trafiających dokładnie w moje zapotrzebowanie, to są nieaktualne, nie mogę się sugerować przecież propozycjami modeli z przed 2-3 lat. Próbowałem w Krakowie znaleźć miejsce gdzie można wyświetlić obraz przed zakupem, ale nie udało mi się to, więc pozostanę przy zakupie przez internet.

Opis pomieszczenia:
Wąski i dość długi pokoik, 190cm x 400cm. Ekran, który idealnie wpasuje się w ścianę 190cm to AVTek, Matt - White, pow. projekcyjna: 175x127.5 cm.
Pomieszczenie idealnie zaciemnione, ekran opuszczany na jedyne okno, plus rolety zewnętrzne.

Projektor będzie podłączany kablem HDMI do laptopa o rozdzielczości ekranu 1366x768.

Typy projektorów:

1. Tania chińszczyzna No Name z Allegro za 1200 zł.
Model: RD-806;
lampa LED 2800 lumenów; Kontrast: 1500:1
VGA, 2xHDMI, AV, component video(YPbPr)
WEJŚCIA NOŚNIKÓW DANYCH: 2xUSB
Taki miałem pierwotnie kupić, ale jedyne opinie jakie znalazłem są ze stanów (dość dobre) a tu można zobaczyć jak wyświetla obraz: Na YT po wpisaniu "rd806"
Jednak bardzo się waham i boję tego modelu.

Pozostałe typy, bez szerszego rozpisywania się:

2. BenQ MW526H za 1600 zł

3. BenQ MW523 za 1500 zł

4. ACER H5380BD za 1600 zł
 
Ostatnia edycja:

AndreS93

New member
Witam, odświeżam - stoję przed podobnym wyborem - pierwszy projektor - nie potrzebuje nic super profesjonalnego za kilka tysiecy - budżet ok 1600 projekcja w dobrze zaciemnionym pokoju, z ok 4m (ekran niedługo zakupię po ocenie wielkości z wyświetlanym obrazem z projektora), zastosowanie: oglądanie filmów, wydarzeń sportowych. I pytanie co w tej cenie było by najlepszym rozwiązaniem? Chodzi o jakość obrazu, poprawne odwzorowanie kolorów. I znalazłem kilka modeli:

1. Benq MW523
2. Benq MW526
3. Benq MW526h
4. Acer H5380BD

Te Benq wydają się niemal identyczne. Wiec które modele polecalibyście, a może coś innego? Czy ten Acer faktycznie jest najlepszym rozwiązaniem w tej cenie? Gwarancji ma 2 lata a BenQ 3 lata - oczywiście nie licząc lampy. Co polecacie do domowego kina w tym budżecie?
 
Do góry