Projektor do filmów i meczów za około 2000 zł (+/-300zł)

julekb

New member
Witam,

jestem zainteresowany kupnem nowego projektora w związku z czym mam kilka pytań. Projektor powinien spełniać kilka czynników:

1. Przeznaczenie: mecze (50%); seriale i filmy (50%).

2. Ekran: Nie zależy mi na 3D. obraz HD to pewnie w obecnych czasach minimum?

3. Nie chciałbym, żeby zbytnio się nagrzewał. Projektora mam zamiar używać średnio 3 razy w tygodniu po 1,5-2h. Projektor chciałem trzymać na regale (regał jest bez drzwi frontowych, obudowany z trzech stron) - jego szerokość to 50 cm, głębokość 30 cm. Czy w takim miejscu projektor będzie miał gdzie "wypuszczać" ciepłe powietrze czy wpłynie to na jego pracę negatywnie? Mógłbym ewentualnie położyć projektor na regale (wysokość około 2 m) - będzie to lepsze rozwiązanie?

4. Cena: chciałbym zamknąć się w kwocie 2000 zł, ale jeżeli będzie coś wartego uwagi, mogę trochę dołożyć.

5. Hałas - im cichszy, tym lepiej, ale pewnie nie da się wszystkiego połączyć w takim budżecie.

6. Filmy chciałbym wyświetlać na ścianie (bez żadnych ekranów itp.) - mam w pokoju do wyboru ścianę białą lub szarą, która bardziej się nada? Z plusów mogę napisać, że posiadam rolety zewnętrzne, także pokój w każdej chwili może zamienić się w ciemnię.

7. Która technologia obrazu byłaby w tym przypadku lepsza? DLP czy LCD? Czy faktycznie w nowych projektorach DLP nadal jest "efekt tęczy" i może taki obraz być męczący dla oka?

Przyznam szczerze, że jestem kompletnie zielony w tym temacie. Czytałem sporo na forum, ale nadal nie wiem, jaki projektor byłby dla mnie najlepszy. Liczę na Waszą pomoc, za którą będę bardzo wdzięczny :)
 

julekb

New member
Czy ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć? Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

W wiadomości prywatnej dostałem wiadomość na temat zalet Optome H182X. Czy ktoś na forum potrafi zweryfikować czy faktycznie jest to dobry projektor czy powinienem dołożyć do czegoś lepszego?

Jeszcze raz zachęcam do wypowiadania się pod tym postem. Z góry dziękuję! :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sam musisz sobie odpowiedziec, czy jestes wrazliwy na efekt teczy. Ja osobiscie wole projektory DLP< ktore moim zdaniem tworza bardziej kinowy obraz. Od siebie moge polecic Optome HD141X, na pewno bedziesz zadowolony (pod warunkiem, ze nie jestes wrazliwy na tzw. efekt teczy).

P.S. Na YT sa filmiki pozwalajace zbadac wrazliwosc na powyzsze zjawisko.

Pozdrawiam
 
Do góry