Projektor do 3500 zł, DLP, współczynnik projekcji 1.6

aga.jasiek

New member
Witam wszystkich,
chciałabym Was prosić o pomoc, bo nie potrafię już sama tego wszystkiego ogarnąć. Kupiłam już jeden projektor Benq, ale jak się okazało, zły, bo nie ma korekcji trapezowej poziomej, a poza tym nie wczytałam się dokładnie we współczynniki projekcji i ekran jest za duży :/

Czy moglibyście mi więc polecić projektor:
- raczej DLP
- o współczynniku projekcji co najmniej 1.6
- z opcją korekcji trapezowej poziomej (nie ma możliwości, żeby projektor nie stał trochę z boku od ekranu; nie jest to duży kąt, jakakolwiek opcja korekcji wystarczy)
- w miarę możliwości o jak największej jasności - mam zasłony zaciemniające, ale idealnie ciemno w pomieszczeniu nie jest
- fullHD.

Dziękuję bardzo!
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Szukaj jakiegoś chinczyka. Ciężko będzie znaleźć korekcję trapezu w poziomie , w tej kwocie .
Jaki model Bena masz ?
 

aga.jasiek

New member
BenQ TH683. Problemem jest brak korekcji poziomej i graniczny współczynnik projekcji (1.5). Poza tym chyba świetny sprzęt :D
Nie wiedziałam, że korekcja trapezowa jest na tyle drogą funkcją?

@bokciu, niestety tak ten pokój jest zorganizowany. Rzutnik może stać tylko na stoliku po prawej od kanapy. Nie ma możliwości powieszenia go za kanapą ani z sufitu.

A chińczyk to jakie "marki"?
 

aga.jasiek

New member
a ten?

a taki NEC? Nie jest to HD, ale rozumiem, że albo cena, albo rozdzielczość przy wymaganiu tej korekcji...

NEC ME301W

Przepraszam za brak linku - jako nowy użytkownik nie mogę ich jeszcze dodawać ;)
 

bokciu

Banned
BenQ TH683. Problemem jest brak korekcji poziomej i graniczny współczynnik projekcji (1.5). Poza tym chyba świetny sprzęt :D
Nie wiedziałam, że korekcja trapezowa jest na tyle drogą funkcją?

@bokciu, niestety tak ten pokój jest zorganizowany. Rzutnik może stać tylko na stoliku po prawej od kanapy. Nie ma możliwości powieszenia go za kanapą ani z sufitu.

A chińczyk to jakie "marki"?

U mnie jest podobnie, więc świetnie się sprawdza krótkoogniskowy. Postawiony nisko przed ekranem, daje około 100 cali z jednego metra. Odpada wieszanie, ciągnięcie kabli, oraz wszelkie współczynniki odległości, gdyż sama ustawisz go względem ekranu. Poza tym dzięki rzutowi od dołu, możesz wyświetlić obraz relatywnie nisko co poprawia komfort oglądania. Nie zadzierasz głowy do góry, unikając jednocześnie odbić od sufitu. Zakładam, że ma ekran z szerokim topem.
 

bokciu

Banned
Zgadza się, tylko że to ma być projektor do 3500 zł, czyli idealnie w cenę wpasuje się krótkoogniskowa OPTOMA GT1080e w dodatku z procesorem Darbee.
 
Do góry